Edis 'Perişanım' şarkısıyla nokta atışı yaptı

Edis'in bir süredir merakla beklenen 'Perişanım' şarkısı sonunda yayınlandı. 'An'a veda eden Edis, 'Perişanım' şarkısıyla müzik kariyerinin en yenilikçi işine imza atmayı başarmış...

Edis 'Perişanım' şarkısıyla nokta atışı yaptı

'Trap'in yükselişi

'Trap'in yükselişi

2019 müzik dünyası için büyük bir ailenin bir araya gelişi gibiydi. Dijital müzik platformlarında ister Norveç ister Estonya, hiç fark etmez, pek çok şarkıcı 'trap' esintili şarkılara imza atmıştı.

O arabesk doz olmasa...

O arabesk doz olmasa...

Dijitalde patlama yapan 'trap' esintili şarkılara pek çok popçu da ayak uydurdu. Ancak bizim Türkçe şarkılarda hissedilen buram buram arabesklik ister istemez akıllara İsmail YK'yı getiriyor tabii. O arabesk doz olmasa aslında daha da çok seveceğiz 'trap' şarkıları.

"Cıstak cıstak'a mı dönseler?"

Yani Aleyna Tilki gibi buram buram pop müzik yapan bir şarkıcıdan bile hafif 'arenbesk' tatlar almaya başlayınca "Bizim popçular artık sadece cıstak cıstak pop mu söylese?" bile demeye başladık.

Bu kez Edis çaldı kapımızı

Bu kez Edis çaldı kapımızı

Tam popüler popçulardan 'yenilikçi sound' beklentimizi sıfırlarken bu kez Edis çaldı kapımızı. 'Perişanım' dedi. Sözü ve müziği Edis ile Bugy imzası taşıyan 'Perişanım'ın düzenlemesi de yine Bugy imzalı.

Minimal klip furyası

Minimal klip furyası

Fatih Yılmaz imzalı video klipte de Avrupalı popçuların minimal klip furyasından izlere rastlamak mümkün. Kesik kesik, 'an'ı yakalamanın peşinde koşan bir klip. Cool ve modern.

İlk dinlemede akılda kalıyor

İlk dinlemede akılda kalıyor

'Perişanım' sadece Edis'in diskografisinin en yenilikçi şarkısı değil. Aynı zamanda Türkçe pop'un da en yenilikçi işlerinden biri. İlk dinlemede akılda kalıyor. Hayranlarını pozitif anlamda şoke etmemesinin mümkünü yok!

'An'la bir meselesi var

'An'la bir meselesi var

Edis gibi popüler bir ismin yönünü standart Türkçe pop'tan 2020'lere çevirmesi, 'An'la bir meselesinin olduğunu bizlere hatırlatması hem sevindirici hem de umut verici.

O tökezleme anını hatırlatıyor

O tökezleme anını hatırlatıyor

'Perişanım' daha çok bir 'An'dan kaçış öyküsü gibi. Kendisine biçilen doğrulardan sıyrılıp kendine yaklaşmaya çalışan bir adamın, bir insanın yaşadığı ufak bir tökezleme anı gibi şarkının hikâyesi. Atılacak çok daha fazla adım olduğunun bilincinde sanki Edis.

Heyecanlandırıyor

Heyecanlandırıyor

'Perişanım', Edis'in yeni müzik yolculuğunun ilk habercisi gibi. Nokta atışı yapıp damardan yakalamayı başarıyor şarkı.

Ama daha da önemlisi heyecanlandırması. Mutluluktan havalara yükselmemizi sağlıyor 'Perişanım'. Şarkı dar standartların dışında, havalı ve güncel.

Devamı mutlaka gelecek

Devamı mutlaka gelecek

Türkçe pop'ta Edis gibi 'An' odaklı ilerleyen, evrenseli yakalayabilen kaç şarkıcımız var? 'Perişanım' yeni dönemin bir başlangıcı. Devamı elbette gelecek.


twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak