Geri Dön

10 noktaya davet etti

10 noktaya  davet etti

TARKEM, Milliyet Ege’nin geçen hafta yer verdiği Kemeraltı’na hayat verecek 10 sıcak noktadaki projelere ilişkin gelişmeleri paylaştı, yatırımcıya seslendi

TARKEM (Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret Anonim Şirketi) Yönetim Kurulu Başkanı Samim Sivri öncülüğünde düzenlenen “Bilgilendirme Topantısı dün Portekiz Sinagog’un da gerçekleşti. 10 sıcak noktanın Havralar, Kestelli ve Hatuniye bölgelerinde yer aldığını belirten TARKEM Genel Müdürü Sergenç İneler, “Hatuniye’de Tevikpaşa Konağı 38 odalı bir butik otele dönüştürülecek. Mavi Kortejo 35 kişilik gençlik hosteli yapılacak. Ay Yıldızlı Konak ise butik otel olarak hizmet verecek. 2021’de tümü hizmete açılacak olan bu yapılar satılabileceği gibi kiralık da verilebilecek. Bölgede 4 kortejo daha var bunların da görüşmeleri sürüyor” dedi.

10 noktaya  davet etti

Gurme noktaları

Havralar Sokağı’nda ise Akın Pasajı, Ali Galip Çikolataları ve Albayrak Pasajları’nda projelerin sürdüğünü belirten İneler, “Burada restore edilecek yapılarda ise el sanatları, tasarım ve gurme noktaları oluşturmayı hedefliyoruz. Albayrak Pasajı’nda 61 dükkan var, cafe restoran olarak hizmet verecek” dedi.

Üçüncü bölgenin Kestelli olduğuna dikkat çeken İneler şöyle devam etti; “442 Sokak Ofisleri 1 ve 2 olmak üzere iki ayrı projemiz mevcut. Ayrıca bölgede yer alan ve Konak Belediyesi’ne ait olan Tarihi İstiklal Okulu da yenilikçi işletme merkezi olarak hizmet verecek. Amacımız öncelikli olarak tarihi bölgede oturan gençlere cüzzi ücretlerle eğitim vermek” dedi.

Yatırımlar yolda

Sürdürülen projelerle bölgenin harekete geçeceğini belirten Başkan Samim Sivri, “TARKEM 7 yıldır faaliyet gösteriyor. Bunun 6 yılı bilgi toplamak ve projeler için alt yapıyı oluşturmakla geçti. Şimdi projelerimiz hazır. 2021’de bir çoğu işletmeye açılacak. Kemeraltı hakettiği değeri geri kazanacak. Projelerimiz 3 bölgedeki mal sahiplerini de harekete geçirecek. Bölgeye yeni yatırımcılar gelecek. Kemeraltı gizli bir mücevherdir tekrar geri kazanırsak hepimiz mutlu oluruz” diye konuştu. Yatırımcıları bölgeye davet eden TARKEM Kurucu Başkanı Uğur Yüce ise tarihi çarşıda kalbolmaya yüz tutmuş meslekler için de projeleri olduğunu, 10 sıcak noktanın ardından bunların da hayata geçirileceğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber