Geri Dön
Ege100 bin kitaplık millet kütüphanesi

100 bin kitaplık millet kütüphanesi

Balıkesir Büyükşehir, dünyanın dört bir yanından derlenen 100 bin kitabın yer aldığı Çamlık Kütüphanesi’ni açmaya hazırlanıyor

100 bin kitaplık millet kütüphanesi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Çamlık Rekreasyon Alanı’nda oluşturduğu Balıkesir Millet Kütüphanesi’ni hizmete açmaya hazırlanıyor. Dünyanın dört bir yanından derlenen 100 bin kitap, raflarda yerini alacak. Kitapseverler, 8 Mayıs’ta kütüphaneden faydalanmaya başlayacak. Kütüphanede incelemede bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, raflara ilk kitapları yerleştirdi. Gençler, çocuklar, yazarlar ve 100 bin kitapla hem Balıkesir’in hem de Türkiye’nin geleceğine ışık tutacağını belirten Başkan Yılmaz, şunları dile getirdi:

Kültür merkezi

“Balıkesir’de; bilim, edebiyat, tarih, kültür, sanat adına herkesin bir araya gelerek araştırmalar yapabileceği modern ihtisas kütüphanemizin çok faydalı olacağına inanıyorum. Burası şehri bütünüyle besleyecek bir kültür merkezi olacak. Yapılacak olan söyleşiler, atölye çalışmaları, şehrimizdeki bütün çocuk, genç, yaşlı herkesi ve 20 ilçeyi kültürel etkinliklerle şehrimize ve kültürümüze yakışan çalışmalarla desteklemeye çalışacağız. Ayrıca kütüphanemizin envanterine destek veren yazar Ahmet Kot ve diğer hocalarımıza çok teşekkür ediyorum.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler