Geri Dön

Ada, tiyatroya doyacak

Tiyatroya gönül vermiş herkesin gününü kutlayan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Sanat aydınlanmanın yolunu açar. Bizler de güzel bir geleceği ancak sanatla elde edebiliriz” diye konuştu

Ada, tiyatroya doyacak

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kurum olarak tiyatroya verdikleri öneme dikkat çeken Başkan Günel, Kuşadası’nda her kesimden vatandaşı tiyatroyla buluşturmak için çeşitli projeler yürüttüklerini belirtti.

Etkinlikler iptal

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle gerçekleştirmeyi planladıkları etkinlikleri iptal etmek zorunda kaldıklarını kaydeden Başkan Günel, sözlerine şöyle devam etti: “Tiyatro binlerce yıldır insanları bir araya getiren, toplumlara ışık tutmuş önemli bir sanat dalıdır.

Geçtiğimiz ay göreve başlayan Kuşadası Belediye Tiyatrosu Genel sanat Yönetmeni Mehmet Turan ile birlikte bu özel gün için çeşitli etkinlikler planlamıştık.
Fakat içinden geçtiğimiz bu zor süreç nedeniyle etkinlikleri de iptal etmek zorunda kaldık. Fakat gelecek güzel yarınlarda, tüm hemşehrilerimize tiyatro dolu günler yaşatacağımızın sözünü veriyoruz. Sanat aydınlanmanın yolunu açar. Bizler de güzel bir geleceği ancak sanatla elde edebiliriz.”

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: 27 Mayıs'ın anlamı Demokrasi ve Özgürlükler Adası'yla değişecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 27 Mayıs'ın anlamının, gün içinde açılışı yapılan Demokrasi ve Özgürlükler Adası'yla değişeceğini belirterek, adanın ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber