Geri Dön
EgeAlkışlar Denizli BŞB’ye

Alkışlar Denizli BŞB’ye

Denizli Büyükşehir Belediyespor sporcuları Nilüfer, Marmaris, İzmir ve Bursa'da düzenlenen şampiyonalardan derecelerle döndü.

Alkışlar Denizli BŞB’ye

Bu kapsamda Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından İzmir’de düzenlenen 6. TAF Turkcell Küçükler Festivali'nde yarışan Denizli Büyükşehir Belediyespor Atletizm Takımı'ndan Görkem Ceylan yüksek atlamada 1. Huri Nisa Semerci yüksek atlamada 2. ve Eymen Karataş ise uzun atlamada 3. oldu. Yine Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Bursa’da düzenlenen Türkiye U23 Atletizm Şampiyonası'nda ise Denizli Büyükşehir Belediyespor Atletizm Takımı sporcusu Seren Biçer yüksek atlamada 1.55 metrelik derecesiyle Türkiye 3.'sü oldu. Biçer bu derececiyle Milli Takım'a seçildi. Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından Marmaris’te düzenlenen Açık Su Milli Takım Seçmesi ve Türkiye Şampiyonası müsabakalarında ise Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcusu Elif Berke, 17 Yaş Bayanlar Serbest 7500 metre yarışında Türkiye 3.'sü oldu. Denizli Büyükşehir Belediyespor Yağlı Güreç Takımı sporcusu Ercan Bakan ise ilk kez yarıştığı Nilüfer Belediyesi 59. Çalı Yağlı Güreşleri Minik 2 Boyunda 3.'sü oldu.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, müsabakalarda başarılı olan sporcuları tebrik ederek, alınan derecelerden son derece mutlu olduğunu söyledi. Sporculara güvendiğini, başarıların devamının geleceğine emin olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, "Şehrimizin çocukları, geleceğimiz müsabakalardan yine başarılarla döndüler. Çok mutlu olduk, inşallah devamı gelecek. Allah’ım başarılarını daim eylesin" ifadelerini kullandı.