Geri Dön

Altay’ı Süper Lig’e taşıyacağız

Altyapısında yetiştiği camiaya geri dönmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren ve hızlı bir şekilde toparlanma sürecine gireceklerini belirten Altay Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, “Seri galibiyetler alarak Play Off’u garantileyeceğiz. Her şey yeni başlıyor” dedi

Altay’ı Süper Lig’e taşıyacağız

TFF 1. Lig’de Altay’ın Ali Tandoğan’dan boşalan koltuğa getirdiği Teknik Direktör Yalçın Koşukavak, ligin geri kalanı adına iddialı konuştu. Altyapı ve tribünden gelen bir Altaylı olduğunu hatırlatan Koşukavak, “Beni futbolla tanıştıran, bu günlere getiren en büyük etken Altay’dır. Camianın içinde yetişen teknik adamlar yetiştikleri kulüpte görev alınca sorumlulukları daha da büyüyor” dedi. “Büyük Altay bence layık olduğu yerde değil” diyen Koşukavak, “İnşallah Altay’ı Süper Lig’de göreceğiz. Ben de elimden geleni yapacağım” şeklinde konuştu.

“İlk iki, neden olmasın?”

Ligde 20 günde 6 maç oynanacağını hatırlatan Koşukavak, “Sekiz ay 20 güne sıkışmış. Bu 20 gün bizim kaderimizi belirleyecek. Benden önce görev yapan tüm teknik adam arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Futbolcularımız sezon başından beri büyük bir emek veriyor. 20 günde 6 maç oynamak hiç kolay değil. Bu süreçte yakalayacağımız seri galibiyetler bizim Play Off’u garanti altına almamızı sağlayabilir. Herkes Play Off’a kalalım diyor ama 5’te 5 yaparsan, üsttekiler kaybederse ilk 2 de olabilir. Bu zor, ama neden olmasın? Dipteki Eskişehirspor gidip Bursaspor’u yenebiliyor. Bizim kaybetme lüksümüz yok. Şu kısa sürede oyunculara taktiksel olarak fazla bir şey veremeyebilirim. Ancak çok karakterli oynamak için taktiksel bir şeye gerek yok. Karakterli oynamak zorundayız” dedi.

Her takım ‘Büyük Altay” olamaz!

Kendisinin Altay tribünlerinde büyüğünü söyleyen Yalçın Koşukavak, “Gençlik yıllarımda gittiğim deplasman sayılarını çetele tutsam bilemem. Antalya’da TFF 1. Lig’de Konyaspor ile final maçımız var. Süper Lig’de başka bir kulüpte yardımcı antrenörlük yaparken ben Antalya’da kale arkası tribünde amigoydum. Allah beni camiamıza karşı utandırmasın. Her takım şampiyon olabilir, ancak her takım Büyük Altay olamaz. Öncelikli iş Büyük Altay olmak. Büyük Altay olduğumuz zaman her şey kendiliğinden gelir. Alsancak Stadı, Altay’ındır. Ben de o sloganın destekçisiyim. Ben o statta büyüdüm. Allah inşallah Altay Alsancak Stadı’nda Altay’ın teknik direktörü olarak görev yapmayı nasip eder” dedi.

Fuhuşun şifresi ortaya çıktı! "Salçalı makarna"Adana’da, polis operasyonuyla çökertilen fuhuş şebekesi ile ayrıntılar ortaya çıktı. Fuhuş yapmak isteyen kişilerin, teknik takibe yakalanmamak için ‘makarna istiyorum’ şeklinde şifreli konuştukları belirtildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber