Geri Dön

Altınordu düş kırıklığı

Bülent Buda: Mevlana’nın ünlü sözlerinin bitiminde olduğu gibi, ‘Artık yeni şeyler söylemek lazım’ uyarısı şu günlerde Altınordu için yaşamsal önemde olduğu çok belirgin. Şöyle bir sıralama yapalım.

Altınordu düş kırıklığı

Erce dışında kalanların bütününde formsuzluk, gerileme gözleniyor.

O alıştığımız, beğeniyle izlediğimiz bütünsel, etkileyici, sonuç alıcı futbolun uzağında geziniyorlar.

Bireysel beceriye dayalı kazanılmış maçlar da artık tekrarlanamıyor. Nedeni bireysel becerilerde şu sıralar gerçek kimliklerin çok uzağında.

Altınordu, kırılgan bir görünüme büründü. Baskılı, hızlı pas, atak futbolu karşısında bocalamaya başladılar.

Kale dışında bütün bölgeler sorunlu, zincirleme hatalar, yanlışlar rakipleri yadırgadığımız sıklıkla Erce ile karşı karşıya bırakıyor.

Bence daha çarpıcı bir saptama, artık rakipler Altınordu’yu kendi silahlarıyla vurmaya başladı.

‘Tecrübe şart’

Fatih Tanfer: İstanbulspor karşısında alınan 2-0’lık mağlubiyet puan cetvelindeki yerini kaybetmesi kadar oynadığı kötü futbolla da öne çıktı. 2 haftada 5 puan kaybetti. Kazansa bugün liderdi. Yazılarımı takip edenler bilir. Gelinen nokta benim için sürpriz değil. Gençlere bütün gücümle evet, ancak yarışmacı ve böylesine zor bir ligde birazda tecrübeli oyuncuların gerekliliği şart. Hüseyin Hoca başta defansın merkezi olmak üzere problemlerin çözümü için gerekli hamleleri yaptı. Ancak İstanbul-spor sert oyun tarzıyla Altınordu’nun üstüne gitti. Kaleci Erce inanılmaz oynuyor. Nedense; Deniz, Kerim Avcı, Serkan orta üçlüsü maalesef etkili olamıyor. Mirkan durdu, Mehmet Murat’ın eski etkisi kalmadı. Yine de 14 puanla 6. sırada. Liderin ise 18 puanı var. Altınordu en kısa zamanda kendisini toparlamalıdır. Çünkü takımların hepsini görüyoruz, Süper Lig’e çıkmak geçmiş yıllara göre çok daha kolay.

İsmail Özelçinler: Bülent Buda abimin yaptığı bu müthiş analizden sonra söyleyecek bir sözüm kalmadı desek yerindedir. Gerçekten tüm rakipler Altınordu’yu, dolayısıyla oyun anlayışını çözmüş durumda. Unutmadan... Yenilgiye rağmen kaleci Erce’nin kurtarışları ve performansını yürekten alkışlıyorum...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber