Geri Dön

‘Altyapı sorunu 5 yılda bitecek’

‘Altyapı sorunu 5 yılda bitecek’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir’de su baskınlarının altyapı eksikliğinden kaynaklandığını savundu, “Seçimi kazanırsak yağmur ve kanalizasyon sularını ayrıştırıp, yağmur suyundan daha çok yararlanacağız” dedi.

Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir çelik dövme fabrikasını ziyaret eden Dağ, İzmir’le ilgili şu vurguları yaptı: “İzmir’de hem ayrıştırma imkânımız yok hem de tıkanma durumumuz fazlasıyla oluyor. Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazandığımızda bunu 5 yıllık süre zarfında planlayarak İzmir’in tamamını çözeceğiz. Bir anda tamamında bu işi çözmek mümkün değil.” l DHA

Corona virüse karşı robot devrede...Corona virüs salgını sürecinde sağlık çalışanları hem tanı koyarken hem de hastaların tedavini yaparken sürekli hastalarla temas ediyorlar. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hastalara yemek, su ve ilaç servisi yapan robotun testi yapıldı. Robot bugünden itibaren bu serviste aktif olarak çalışmaya başladı.
Büşra Pekin: Sen hangi karantina karakterisin?Sosyal medya hesabını oldukça aktif kullanan Büşra Pekin, eğlenceli paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi. Corona virüs nedeniyle kendini evde karantinaya alan Pekin, "Sen hangi karantina karakterisin?" notuyla yayınladığı bir video ile takipçilerini güldürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber