Geri Dön

Atatürk Organize’ye bir çocuk evi daha

Gelişim Koleji, okul öncesi eğitimde bilimsel yöntemlerle tasarlanan yeni Çocuk Evi’ni, Çiğli’deki OSB’de açtı.

Atatürk Organize’ye bir çocuk evi daha

Akademik çalışmaların da gösterdiği gibi okul öncesi eğitim dönemi, ilkokula hazırlık döneminde oldukça önemli bir yere sahip. ‘Yaşayarak öğrenme’ temasıyla faaliyete geçen Gelişim Koleji’nin ikinci Çocuk Evi, Çiğli’deki Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde (İAOSB) açıldı. Gelişim Koleji İAOSB-2 Çocuk Evi, veliler ve çocuklar için son derece önemli bir dönem olan okul öncesi eğitim aşamasında bilimsel yöntemlerle geliştirilen çözümler sunuyor.

Farklı deneyim

Gelişim Koleji İAOSB-2 Çocuk Evi; deniz, orman, şehir, masal, uzay gibi farklı temalara sahip sınıflarda birbirinden farklı kurgular ile eğitim veriyor. Bu sınıflarda temaya uygun dramatik öğeler de kullanılarak çocukların farklı deneyimler yaşaması sağlanıyor.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı ve Gelişim Okulları Kurucusu Serdar Öner, “Goethe’nin ‘Her şeyin içerisinde öğrenebildiklerimiz, sevdiklerimizdir’ sözünde vurguladığı unsur, insanların sevdikleri ve ilgi duydukları şeyi öğrenmeye daha fazla açık olduklarıdır.

İşte bu noktadan hareketle yakın zamanda faaliyete geçecek anaokulumuzda, 45-68 ay aralığında olan öğrencilerimizin öğrenme deneyimlerini destekleyen farklı tema başlıklarını içeren sınıflar oluşturduk” ifadesini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber