Geri Dön
EgeAydın ve Uşak maviyi sevdi

Aydın ve Uşak maviyi sevdi

Aydın’da en az bir doz Kovid-19 aşısı olanların oranı yüzde 75’e çıktı. Uşak’ta ise, sıkı denetimler ve halkın tedbirlere uymasıyla vaka oranı düşüşe geçti

Aydın ve Uşak maviyi sevdi

Ege illerinin salgına karşı başarılı mücadelesi sürüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aydın’da en az bir doz Kovid-19 aşılanma oranının yüzde 75’in üzerine çıktığını açıkladı. Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Aydın’ın kararı mavi. En az 1 doz aşılanma oranı yüzde 75’in üzerine çıktı” ifadelerini kullandı.
Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 17-23 Temmuz tarihli haritada da, vaka oranı yüz binde 17.59’a gerileyen Uşak’ın rengi yeniden mavi oldu. İki hafta öncesine kadar 100 binde yüzde 20.84 vaka oranına sahip olduklarını belirten Uşak Valisi Funda Kocabıyık, “Kıymetli vatandaşlarımızın durumun ciddiyetinin farkında olarak bilinçli davranması ve sıkı uydulanan denetimlerimizle güzel haberi aldık. Lütfen aynı bilinçle tedbirlere uyalım, aşı olalım, virüs ile mücadelemizi başarı ile sonuçlandıralım” diye konuştu.
Çanakkale rehavete kapıldı
Çanakkale Valiliği’nce ise, vaka sayısının 100 bin kişide 21’den 31’e çıkması üzerine halka maske ve sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda uyarıda bulunulurken, aşılarını olmaları istendi.
“Maalesef yapılan inceleme, gözlem ve denetlemelerde maske ve mesafe kuralına uyma konusunda tedbiri çoğunlukla elden bıraktığımız görülmektedir” açıklaması yapan Valilik yetkilileri, “Tekrar yüksek vakaları görmemek, tekrar kapanmamak için bir süre daha maskemizi takmalı; kafeterya, restoran ve düğünlerde tedbirlere uymalıyız. Aşılama oranımız yüksek olsa da halen daha çok sayıda hemşerilerimiz sırası gelmesine rağmen aşı olmamış. Lütfen kendi sağlığımız ve sevdiklerimizin sağlığı için aşımızı da olalım” çağrısı yaptı.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler