Geri Dön

Bademcik ameliyatında büyük kolaylık...

Ekol Hastanesi’nden KBB Uzmanı Prof. Dr. Adnan Ünal, bademcik ameliyatında kullanılan tüm tekniklerde ameliyat sonrası görülen ağrı ve kanama riski olduğunu belirtti, thermal welding sistemiyle bu sorunların kalktığını ifade etti.

Bademcik ameliyatında büyük kolaylık...

Sistemin 2004 yılında ilk kez ABD’de kullanıldığını kaydeden Prof. Dr. Ünal, “Thermal welding, operasyon esnasında ısı enerjisi ile ameliyat alanında kanama kontrolünü sağlar ve daha sonraki dönemde doku iyileşmesini hızlandırır. Bu yöntem ameliyat esnasında kanamayı engellediği için, ameliyat süresini ve anestezi süresini önemli ölçüde azaltmaktadır” dedi.


‘Şikâyetler en aza iniyor’

Prof. Dr. Adnan Ünal, “Ayrıca, ameliyat sonrası dönemde yine çok önemli bir problem olan ve yaklaşık 10 gün kadar süren ağrı şikâyeti de aza iniyor. Thermal welding yöntemi, ameliyat sonrası dönemde hastanın toleransını artırıyor, önemli derecede konfor sağlıyor” diye konuştu.

Türkiye'nin kibarlığıyla tnıdığı Burhan amca ilk kez konuştuORDU'da koronavirüs tedbirleri kapsamında çıkamadığı evine gelen Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerine verdiği sipariş sırasındaki kibar tavrıyla görüntüleri paylaşıldığı sosyal medyada ilgi gören Burhan Kılıçkını (76) verilen hizmetten dolayı teşekkür etti.
Magazin Haberleri Bülteni (28 Mart 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber