Geri Dön

Bayraklı Towers AKG Gazbeton ile yükseliyor

Kavuklar ve Miray İnşaat ortaklığıyla inşa edilecek Bayraklı Towers inşaatında, AKG Gazbeton ürünleri kullanılacak

Bayraklı Towers AKG Gazbeton ile yükseliyor


AKG Gazbeton, İzmir’in çehresini değiştirmeye hazırlanan Bayraklı Towers projesinin de tercihi oldu. İnşaat sektörüne hız kazandıran çözümleriyle dikkat çeken AKG Gazbeton ürünleri, Kavuklar ve Miray İnşaat ortaklığıyla İzmir’de yükselen Bayraklı Towers projesinde kullanıldı. Ankara Caddesi’nde 27 kattan oluşacak proje, inşaat hızına sağladığı katkı ve yüksek ısı yalıtım özellikleri nedeniyle özellikle seçilen AKG Gazbeton kalitesiyle yükseliyor. İzmir’in ticari sembolü olacak proje ayrıca özel olarak dizayn edilen teknik özellikleriyle 9 büyüklüğündeki depreme dayanabilecek nitelikte inşaa ediliyor. Gazbeton sektöründe Türkiye’deki en geniş ürün yelpazesine sahip firmaların başında yer alan AKG Gazbeton, blok ve donatılı olmak üzere iki ana ürün çatısı altında üretim yapıyor.

17 ülkeye ihracat yapıyor
Blok ürün grubu olarak; düz duvar blokları, geçmeli duvar blokları, hafif asmolen bloklar, U bloklar ve yalıtım plakaları üreten AKG Gazbeton, donatılı ürün grubu olarak ise; duvar panelleri, çatı ve döşeme panelleri, lento ve söveler üretiyor. Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde 17’den fazla ülkeye ihracat yapan AKG Gazbeton, ilave yatırımlarıyla yılda toplam 1 milyon 585 bin metreküp gazbeton üretecek. Bayraklı Towers, İzmir’in ilk iş ve yaşam merkezi olma özelliğini taşıyor.

Polis havadan helikopterle uyardı: Evde kal AdanaAdana'da polis, corona virüs salgını için alınan önlemler kapsamında, helikopterlerle vatandaşlara anons yaparak, "Kendi sağlığınız ve çevrenizdekilerin sağlığı için evinizde kalın. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştır" uyarısında bulundu.
Deve şakası arkadaşının aklını başından aldıBirleşik Arap Emirlikleri'nde aç kalan develer yoldan geçen araçları durdurdu. Araçta bulunanlar ise develere ekmek verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber