Geri Dön

Bin 500 kişiye istihdam

Bayındır’a süs bitkileri için OSB müjdesi gerçekleşiyor. AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, İZTO Başkanı Özgener ve Belediye Başkanı Demirezen yatırımın yerini görüştü

Bin 500 kişiye istihdam

Geçen kasım ayında İzmir’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayındırlılarla buluşmuştu. “İlk atacağımız adım tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölge kurmak” diyen Erdoğan, konuşmasında şu bilgileri vermişti:

“Süs bitkileri OSB’de 25 dekarlık alanda 40 adet işletme faaliyet gösterecek. Bu bölgede süs bitkileri sektörüne ara elemen yetiştirmek amacıyla eğitim merkezi, paketleme, depolama, Ar-Ge merkezi, süs bitkileri konusunda fuar ve festivallerin yapılacağı bir merkezi de burada kuracağız. Bu yatırım sayesinde bin 500 vatandaşımız iş ve aş sahibi olacak.”

Bin 500 kişiye istihdamErdoğan’ın verdiği müjde sonrası düğmeye basıldı. AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen ve diğer paydaşlar bir araya gelip süs bitkileri organize sanayi bölgesinin nereye kurulması gerektiğini masaya yatırdı. Toplantısı sonrasında açıklama yapan Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, “Bu proje bizim hayalimizdi. Türkiye ekonomisine büyük bir katkı sunan küçük bir ilçeyiz. Süs bitkileri organize sanayi bölgesiyle ilçemiz daha da kalkınacak. Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya önderliğinde İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir İhracatcılar Birliği, İzmir Ticaret Borsası, Bayındır Ticaret Odası, Belediyemiz, kooperatif ve birliklerimiz ile beraber yürüteceğimiz bu proje hızlı bir şekilde hayata geçecek. Daha önce de söylediğim gibi Bayındır Türkiye’nin Hollanda’sı olacak. Bunu hükümetimizin desteği ile başaracağız” dedi.

Manisa Aksihar'da 4.5 büyüklüğünde depremGelen bir son dakika haberine göre, AFAD'ın duyurduğu bilgiye göre, Manisa'nın Aksihar ilçesinde saat 15.40'da, 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
23 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni23 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber