Geri Dön

Birlikte kazanalım birlikte büyüyelim

Narlıdere Üretici Kadın Kooperatifi, belediyeye ait tesiste ikinci marketini açtı. Başkan Engin, kadınları bir araya gelmeye çağırdı

Birlikte kazanalım birlikte büyüyelim

Narlıdereli kadınlara üretme ve ev ekonomilerine katkı sunma imkanı tanıyan Narlıdere Üretici Kadın Kooperatifi, Yukarıköy Meydanı’nın ardından, ikinci el emeği satış mağazası ve kafeteryayı Huzur Mahallesi’nde, belediyeye ait tesis içinde açtı. Tesiste, kadınlar tarafından üretilen ürünler ile onlarca üretici kooperatifinden temin edilen gıda ürünlerinin satışı yapılacak. Kafeterya kısmı, koronavirüs salgınının ardından hizmete girecek. Markette, ‘İyi, Temiz, Adil Gıda’ sloganıyla hareket eden Slow Food’a uygun ürünler satışa sunulacak.

Başkana teşekkür

Sosyal mesafe ve maske kuralları gözetilerek yapılan açılışta konuşan Belediye Başkanı Ali Engin, “Çok zor günlerden geçiyoruz. Bu zor günleri dayanışma içinde atlatacağız. Kadın Kooperatifimizin marketi ve kafeteryası hayırlı olsun. Tüm kadınlarımızı kooperatif çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz. Birlikte kazanalım, birlikte büyüyelim” dedi. Kooperatif Başkanı Asuman Karapança da, “Başkan Engin’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Mısır'da Kovid-19'a yakalanan Türk aile ambulans uçakla Türkiye'ye getirildiMısır'da yeni tip corona virüse (Kovid-19) yakalanan Türk vatandaşları Kader ve Veli Biçer çifti ile çocukları, ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi.Kovid-19 testi pozitif çıkan 38 yaşındaki Kader Biçer ile koronavirüs semptomları gösteren eşi Veli ve çocukları Ensar (18), Ebrar (12) ile Erva Biçer'i (4) taşıyan Sağlık Bakanlığınca tahsis edilen ambulans uçak, Kahire Uluslararası Havalimanı'ndan Tekirdağ'daki Çorlu Atatürk Havalimanı'na indi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber