Geri Dön
EgeCan dostların gönüllü annesi

Can dostların gönüllü annesi

Gaziemir’de yaşayan 71 yaşındaki Ayşe Ertaç, 14 yıldır her gün iki minibüs değiştiriyor, veteriner işlerindeki kedilerin bakımını üstleniyor

Can dostların gönüllü annesi

Gaziemir’in Irmak Mahallesi’nde yaşayan 71 yaşındaki Ayşe Ertaç, 14 yıldır her gün iki minibüs değiştirerek belediyenin veteriner işleri müdürlüğünde kedilerin temizliğini ve bakımını üstleniyor. İlerleyen yaşına rağmen kediler için her gün sabah erken saatlerde yola çıkıyor. İlk ilçe merkezine oradan da müdürlüğe ulaşıyor. Kendi elleriyle yaptığı yemeklerle can dostları besliyor. Suluklarını yıkıyor, taze su dolduruyor.

Arda’dan plaket

2007 yılından bu yana Sokak Hayvanı Gönüllü Annesi olarak gönüllü bakım yapan Ayşe Ertaç, “Bu içten gelen bir şey. Can dostları çok seviyorum. Onlar benim evlatlarım. Hafta sonu bile gelip müdürlükte tedavisi devam eden hayvanları kontrol ediyor, onları temizleyip bakımlarını yapıyorum. Bu benim için mutluluk kaynağı. Huzur veriyor” diye konuştu. Belediye Başkanı Halil Arda’nın kendisini onurlandırdığını da belirten Ertaç, “Başkanımız yürüttüğüm gönüllü çalışmadan dolayı beni plaket ile onurlandırdı. Neredeyse ağlayacaktım. Çok mutlu oldum” dedi.

‘Her yurttaş sahip çıkmalı’

Doğayı, Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği’nin başkanlığını da yürüten Ertaç, yurttaşlara sokak sakinlerine sahip çıkma çağrısı yaptı, “Belediyemiz elindeki imkânları sonuna kadar kullanmaya çalışıyor. Vatandaşlarımızın da duyarlı olması ve belediyemize gönülden destek vermesi sokak canlarımız için çok önemli” şeklinde konuştu.

Tedavileri yapılıyor

Karabağlar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Pandemi dönemi olmasına rağmen ekipler, 2021’in başından bu yana sokakta başıboş dolaşan bin 500’e yakın can dostu kısırlaştırdı, yaşam alanlarına geri bıraktı. Can dostlara sağlıklı ve nitelikli hizmet vermeye devam edeceklerini söyleyen Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, “Aynı yaşamı paylaşıyoruz. Nakil araçlarımız ve uzman kadromuzla can dostlarımızın her zaman yanındayız” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler