Geri Dön

Çiğli halkının sağlığı için çalışanlara prim

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, kovid-19 salgınına karşı fedakârca alanda mücadele eden belediye emekçilerine 450 lira ek ücret desteğinde bulundu.

Çiğli halkının sağlığı için çalışanlara prim

Ek ücret sözleşmesini Başkan Utku Gümrükçü ile Disk Genel-İş 8 No’lu Şube Başkanı Deniz Şahin Gümüştekin imzaladı.

Görünmez kahramanlara moral vermek istediklerini belirten Gümrükçü, “Üstlendikleri görevin ve gayretlerinin para ile karşılığı yok ama maddi anlamda katkıda bulunmak istedik. Bu süreci hep birlikte atlatacağız” dedi.

Öte yandan belediye serasında başarıyla uygulanan topraksız tarımın ilçede yayngınlaştırılması için çalışma başlatıldı.

Evde tarım

Geliştirilen topraksız tarım kiti ile bitki yetiştirdiklerini belirten Gümrükçü, “Üzerine delikler açılan PVC boruların içine konulan saksılara fideler yerleştirildi ve kapalı devre çalışan bir su motoru ile borulardan bu fidelere su akışı sağlandı. Borularda akan suyun içine mineraller takviye edilerek, fidenin ihtiyacı olan besin sağlandı. Üretime katılmak isteyenler düşük bir maliyetle üretim malzemelerini temin edebilir, fideleri de biz vereceğiz. Akvaryum motoru ile çalışan bu sistemle vatandaşımız hem kendi üretimini yapacak hem de boş vaktini değerlendirmiş olacak” diye konuştu.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu'dan corona virüs uyarısıDiyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, yeni tip corona virüse (Covid-19) ilişkin, "Artık hiçbir şey olmamış gibi, hiçbir risk yokmuş gibi hayatımıza devam edemeyiz. Herkesin bireysel olarak kurallara uyması, kendisine çeki düzen vermesi lazım." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber