Geri Dön

Çocuklar hayal etti gençler de tasarladı

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nden öğrenciler, ‘Oyuncak Tasarımı Projesi’ kapsamında Bayraklı 100. Yıl İlkokulu’ndan 18 miniği ağırladı.

Çocuklar hayal etti gençler de tasarladı

İEÜ İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Didem Kan Kılıç tarafından verilen ‘IAED 366 Kolektif Hareket’ dersi kapsamında gerçekleştirilen projede, çocuklar düşledikleri oyuncakların resimlerini yaptı. Dersi alan İçmimarlık ve Çevre Tasarımı, Mimarlık, Endüstriyel Tasarım, Görsel İletişim Tasarımı ile Moda ve Tekstil Tasarımı bölümlerinden öğrenciler, çocukların hayal edip çizdikleri oyuncakları üç boyutlu hale getirdi. İEÜ İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Didem Kan Kılıç, “Burada bir yandan tasarımcı ve ihtiyaç sahibi arasındaki ilişkinin gelişmesini sağlarken, diğer yandan da çocuklarımızın düşledikleri karne hediyesine kavuşmasını hedefledik. Dersimizin temel amacı, öğrencilerin bilgi, deneyim ve kabiliyetlerini tasarımın sosyal ve kolektif yönüne yoğunlaştırmak. Böylece toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilen bir sosyal sorumluluk projesi hazırlamak” dedi.
Oyuncaklar, bir demir çelik firması sponsorluğunda üretilecek ve çocuklara karne hediyesi olarak dağıtılacak. l İZMİR DHA

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber