Geri Dön
EgeDepremzedelerin tutunacak dalı!

Depremzedelerin tutunacak dalı!

İZDEDA, depremin ardından ellerindeki tüm stok gayrimenkullerine ihtiyaç sahiplerini yerleştiren Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı’ya teşekkür etti

Depremzedelerin tutunacak dalı!

İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği (İZDEDA), 30 Ekim 2020’de meydana gelen depremin ardından ellerindeki tüm stok gayrimenkulleri ihtiyaç sahiplerine sunan Avcılar İnşaat’a desteği nedeniyle plaket verdi. Depremin ardından kurulan ve bugün 10 binin üzerinde üyeye ulaşan İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği’nin Başkan Yardımcısı Binnaz İncilay Irmak ile beraberindeki heyet, Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı’yı ziyaret etti.

Yaraları sardı

Irmak, Avcılar İnşaat’ın kendileri için “tutunacak dal” olduğunu belirtti, “Hepimiz aynı anda bu acıyla karşılaştık. Çatısız, eşyasız kaldık, derin yaralar aldık. İnsanın acıyı, yokluğu yaşadığı an, kendisine güven hissettiren birinin olması çok şey katıyor. Bizlere tutunacak dal oldunuz. Yaralarımızı sarmada, bizi hiç yalnız bırakmadınız” dedi. Avcı ise, “Kriz anında birlikte hareket edebilmek açısından dernekleşmek çok doğru bir adım. Mağdur insan çok, onlara yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bizlere” diye konuştu. Avcılar İnşaat, 30 Ekim 2020’de İzmir’de yaşanan depremin ardından stoğunda yer alan tüm gayrimenkullerin kapılarını depremzede ailelere açtı. Kira, aidat, elektrik, doğalgaz ve su gibi giderler de yine Avcılar İnşaat tarafından karşılandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler