Geri Dön
EgeDESKİ’den dev yatırım

DESKİ’den dev yatırım

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Sevindik, Sümer ve Karşıyaka Mahallesi’nin altyapı sorununu ortadan kaldıracak 2400’lük dev kanalizasyon kolektör hattını Denizli-İzmir tren yolu hattı altından geçirdi.

DESKİ’den dev yatırım

DESKİ, TCDD’den aldığı özel izinle sabah 08.00’de başlayan çalışmayla ilk olarak 3x3 metre boyutlarında kutu betonarme menfezler döşedi, ardından 2400 milimetre çapında kanalizasyon kolektör hatları yerlerine kondu. Zamana karşı yarışılan çalışma gece 23.00’de tamamlandı. Tren seferlerinde herhangi bir aksama yaşanmadı. Büyükşehir Başkanı Osman Zolan, söz konusu 2400’lük dev boruların kentin en büyük altyapı hattı olduğuna dikkat çekti, “Çok önemli yatırımları hayata geçiriyoruz. Geleceğe eser bırakmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Sekiz saat su akmayacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü’nün Çardak’ta içme suyu depo bakım onarım çalışması nedeniyle su kesintisine gidilecek. Bu kapsamda, bugün 09.00 ile 17.00 saatleri arasında Çardak’ın Gemiş Mahallesi’nde planlı su kesintisi yapılacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler