Geri Dön

Destek artıyor

Toplu iftarlar yerine Türk Kızılayı Bornova Şubesi işbirliğiyle her akşam iftar öncesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara hijyen kurallarına uygun biçimde paketlemiş sıcak yemek dağıtan Bornova Belediyesi, Ramazan boyunca 50 bin adet ekmek ile 50 sıcak yemek dağıttı.

Destek artıyor

Diğer yandan iş insanları ve Bornovalıların katkılarıyla ihtiyaç sahipleri için 11 bin gıda paketi hazırlandı. Birleşmiş Milletler’in de destek kervanına katıldığını hatırlatan Başkan Dr. Mustafa İduğ, “Gelen ilave katkılarla virüs için dağıtacağımız yardım kolisi sayısı 20 bine ulaşıyor. Şimdi temizlik ürünleri ve bebekli aileler için destek paketleri için de çalışmaya başladık. Destek arttıkça, yardım miktarımızı da arttırmış olacağız” dedi.

Prof. Dr. Meriç Albay: O suyla araba bile yıkanmazÇevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Küçükçekmece Gölü’ndeki balık ölümleriyle ilgili inceleme başlattı. Uzmanlar, Küçükçekmece Gölü’ndeki balık ölümlerine kirliliğin neden olduğunu söylüyor. Prof. Dr. Meriç Albay “Şehrin ortasında bir atık su alanı bulunduramazsınız” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber