Geri Dön

Dikili’de tiyatro şenliği

Dikili’de tiyatro şenliği

Dikili Belediyesi Tiyatro Topluluğu, 16 Ağustos’ta Dikili Atatürk Meydanı’nda, ardından da 18 Ağustos’ta Tarihi Çandarlı Kalesi’nde gerçekleştireceği Açık Hava Tiyatro Şenliği hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor. Geçen Mart ayında çalışmalarına başlayan topluluk, yönetmenliğini Türk tiyatrosunun unutulmaz ismi Nejat Uygur’un oyuncu, yazar ve yönetmen torunu Mana Uygur Balcı’nın üstlendiği, “Bir Şehnaz Oyun” ile tiyatroseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

İkinci gösterim Çandarlı Kalesi’nde

Oyun, 16 Ağustos’ta Dikili Atatürk Meydanı’nda kurulacak özel sahnede perdelerini açacak. Etkinliğin ikinci perdesi ise 18 Ağustos’ta tarihi Çandarlı Kalesi’nde gerçekleşecek. Koreografisini Mehtap Kazan’ın üstlendiği eserde; amatör oyuncular Şerife Alaca, Mine Songüler, Şefik Özkan, Bahadır Bayrakdar, Ayşe Sönmez, Fatma Ergüzer, Nezahat Çalı, Nebahat Evren, Jülide Onat, Cengiz Meral, Birgül Meral, Beste Tekin ve Banu Kuduğ’un performansları merakla bekleniyor. Dikili Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Taner Şen, tüm Dikililileri ve sanatseverleri oyunun ücretsiz gala buluşmalarına davet etti. Tiyatro Eğitmeni Mana Uygur Balcı da, “Çalışmaya katılan tiyatro tutkunu dostlarımızla sanki profesyonel oyuncularmış gibi çalışıyoruz. Mustafa Başkanımıza tiyatro dünyasının bir emekçisi olarak şükran ve teşekkürlerimi sunarken, tüm sanatseverleri de yanımızda olmaya davet ediyorum” dedi.

Dünyaca Ünlü Aktör Aamir Khan Niğde’de1994 ABD yapımı Forrest Gump filminin uyarlaması olan "Laal Singh Chaddha" filmini koronavirüs salgını nedeniyle Hindistan’da yarıda bırakan ünlü aktör Aamir Khan, kalan çekimlerini tamamlamak için Niğde'de yer baktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber