Geri Dön

Doğa harikası Tepegöl

Saruhanlı’nın Aydınlar Mahallesi’nde bin 40 rakımlı dağın tepesinde yer alan 120 bin metrekare büyüklüğündeki Tepegöl, eşsiz güzelliğiyle dikkat çekiyor.

Doğa harikası Tepegöl


1970’li yıllarda kendiliğinden oluşan ve tamamen yağmur suyu ile beslenen gölün önüne o tarihte set örüldü ve dağlardan inen yağmur suları gölde birikti.
Tepegöl’ün çevresinde Türkiye’de eşi benzeri olmayan ve sayıları bine yakın yabani inekler ile yılkı atları yaşıyor. Lezzetli sazan balıklarının da bulunduğu gölün çevresinde çok sayıda kuş türü de yer alıyor. Ayrıca doğa sever trekking grupları da göl civarında doğa yürüyüşleri düzenliyor. Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, bölgenin turizme kazandırılması için ilgili kurum ve kuruluşlarla ortak bir çalışma başlatılabileceğini kaydetti.

Bakan Dönmez: "Türkiye'nin enerjisi darbelere hiçbir zaman geçit vermeyecek"Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 15 Temmuz darbe girişiminin 4'üncü yılı nedeniyle bakanlık binasına 'Türkiyenin Enerjisi Darbelere Geçit Vermez' sloganıyla ışıklı bir animasyon yansıtıldığını belirterek, "Ne 15 Temmuz'u ne de o gece yitirdiğimiz canlarımızı hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Nerede olursak olalım; zaman, mekân fark etmez Türkiye'nin enerjisi darbelere hiçbir zaman geçit vermeyecek" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber