Geri Dön
EgeDoğaya kaçış

Doğaya kaçış

17 Mayıs’ta sona erecek tam kapanmayı karavan, tekne ve çadırda geçirmek isteyenler Burhaniye, Edremit, Kuşadası ve Marmaris’te marinalar ile kamp alanlarını doldurdu

Doğaya kaçış

KORONAVİRÜS tedbirleri kapsamında başlayan tam kapanmada; marinalar, karavan parkları ve kamp alanları doldu. Süreci evlerinde geçirmek istemeyenler Kuşadası ve Marmaris’te demirli teknelerine yöneldi. Tam kapanmayı denizde geçirecekler akaryakıt ile gıda takviyelerini yaptı; marinada kalacaklar ise marketlerden alışverişlerini yapabiliyor.
Evimiz gibi oldu
Kuşadası’ndaki bir marinanın müdürü Hakan Tellioğlu, güvenli turizm sertifikası ile yat ve tekne sahipleri uzun kısıtlama sürelerini apartman daireleri yerine denize yakın geçirdiklerini belirtti. Tekne sahipleri ise, havaların güzelleşmesiyle birlikte 17 günü evde geçirmenin zorlayıcı olacağını ve keyifli bir bayram geçirmek için de denizde olmayı tercih ettiklerini dile getirdi. Bakım işleri ve balık tutmayla günlerini geçireceklerini ifade etti.
1 yıldır teknesinde izole yaşam sürdüren 30 metrelik gulet tekne sahibi Ethem Erden, “Turist olmayınca teknemiz evimiz gibi oldu” dedi.
Yüzde 50 kapasite
Edremit Körfezi’nde yüzde 50 kapasiyetle çalışan çadır ve karavan kamp alanlarında da yer kalmadı. Burhaniye’nin Ören Mahallesi’nde deniz kenarında bulunan Altın Kamp, tamamen doldu. Kampın yöneticisi Serkan Muslu, “En fazla 100 karavan alabiliyoruz. Şuan 35 karavan var. Müşterilerimiz doğanın kalbinde, kalabalıklardan uzak, pandemi kurallarına uygun şekilde süreci geçirecek. Biz de temizlik ve dezenfektan işlemlerini aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler