Geri Dön
Ege“Doğru işe, doğru fiyatla yatırım yapın”

“Doğru işe, doğru fiyatla yatırım yapın”

Pandemi sürecinde geleneksel hale gelen İZSİAD Başarı Hikayeleri Sohbetleri’nin konuğu İnşaat Yüksek Mühendisi Günkon İnşaat A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Şefik Güngör oldu. Açılış konuşmasını yapan İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, “İş yaşamında herkesin önemli anları, kritik kırılmaları oluyor. Bunları paylaşarak iş yaşamında girişimcilere, iş insanlarına örnek olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Doğru işe, doğru fiyatla yatırım yapın”

Eğitim hayatı ve iş yaşamı hakkında bilgi veren Güngör, gençlere ise, “Doğru işe, doğru fiyatla yatırım yapın” tavsiyesi verdi. Altı yıl Suudi Arabistan’da çalıştığını ve biriktirdiği 100 bin dolar ile müteahhitlik yapmaya karar verdiğini anlatan Göngör, şöyle konuştu:

2000 yılında kuruldu

İzmir’e geldi ve şehir hakkında hiçbir bilgim yoktu. Bir arkadaşımla 1987 yılında bir şirket kurduk ve kendi paramızla arsa alarak inşaat işine girdik. 1999 yılında ortaklığı bitirdik, ayrı firmalar olarak devam ettik. Günkon olarak 2000 yılından bu yana 3 sigara fabrikası, Yüksek Vadi Evleri’nde 400 daire yaptık. Socar Rafinerisi’nde doğrudan taşeron olarak 42 milyon dolarlık bina inşaatları yaptık. 2017 yılındaki ekonomik kriz ile bizde durgunluğa girdik ve küçüldük. Şirketi bu dönemde küçük kızım Pınar ve damadım Eren’e devrettim. Üç proje yürütüyoruz. Çiğli Esentepe’de 63 konutluk bir inşaat yapıyoruz. Çeşme 16 Eylül mahallesinde 5 parsele 5 villa yapacağız. Urla’da 10 villa yapacağımız bir arsayı almak üzereyiz.”

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler