Geri Dön

Dokuz Eylül’ün konuğu Ortaylı

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin düzenlediği Akademi Konferansları’nın ilkine Prof. Dr. İlber Ortaylı konuk oldu.

Dokuz Eylül’ün konuğu Ortaylı

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin düzenlediği Akademi Konferansları’nın ilkine Prof. Dr. İlber Ortaylı konuk oldu. ‘100. Yılında Milli Mücadele’ başlıklı konferansta Ortaylı, İstiklal Mücadelesi’ni anlattı. Kurtuluş Savaşı ile ilgili tarihin ciddi şekilde yazılması, mevcut evrakın değerlendirilmesi gerektiğini belirten Ortaylı, bazı bilgilerin kasıtlı olarak çarptırıldığını vurguladı. Ortaylı, gençlere bir konu hakkında yeterince kaynak araştırması yapmadan yorum yapmamalarını öğütledi. Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar da, “Öğrencilerimizi değerli hocalarımızla buluşturuyoruz” dedi.

Trakya’da karantinaya alınan ilk köyKırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Kurudere köyü, Trakya’da corona virüs nedeniyle karantinaya alınan ilk köy oldu. Köye giriş ve çıkışlar jandarma ekipleri tarafından durdurulurken, 2 kişinin korona virüs pozitif çıktığı 350 nüfuslu köyden sadece muhtarlık izin belgesi eşliğinde tarımsal faaliyetler için çıkış yapılıyor.
Doğal hayatta yaşayan hayvanlar görüntülendiTarım ve Orman Bakanlığı, her hafta doğal hayatta yaşayan hayvanların görüntüsünü sosyal medya üzerinden paylaşıyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan görüntülerde, doğal hayatta yemek arayan hayvanların görüntüleri paylaşıldı. Ayrıca, dağ keçilerinin düz duvara tırmanma görüntüsü de video içerisinde yer aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber