Geri Dön
EgeDünya ikincisi oldu

Dünya ikincisi oldu

Uluslararası Gelecek Problemleri CProgramı (FPSPI) Tuulusal finallerinde şampiyon olan ve Amerika’da dünya derecesi elde eden, 29 Mayıs Bornova Koleji ortaokul öğrencileri bu yıl da Türkiye’nin göğsünü kabartmayı başardı.

Dünya ikincisi oldu

Uluslararası Gelecek Problemleri CProgramı (FPSPI) Tuulusal finallerinde şampiyon olan ve Amerika’da dünya derecesi elde eden, 29 Mayıs Bornova Koleji ortaokul öğrencileri bu yıl da Türkiye’nin göğsünü kabartmayı başardı. Okulun Climate Savers takımı, “İklim Değişikliğinin Nedenleri ve Sonuçları” projeleriyle dünya 2.si oldu. Proje KocOrtaokul MuYardımcısı SSAksoy ve Sosyal Bilgiler ONurettin Yurt ile öğrenciler Emre Akif Arslan, Efe Özbek, Zeren Yetkin, Ada Günver, Yağız Utku Keser,Ebrar Emel Kalender, Rana Kızılkaya, hepimizi gururlandırdı.
Kampüs Müdürü Güven Gülkaya, “Okulumuz ayrıca, bu yıl 17’ncisi düzenlenen Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nda (URFODU) matematik ve biyoloji alanlarında 24 madalya kazandı. TÜBİTAK’ın Matematik Olimpiyatı Milli Takım Seçme Sınavı’nda ise Fen Lisesi 12. sınıf öğrencisi Yusuf Kağan Çiçekdağ (asil) ve 11. sınıf öğrencisi İlker Furkan Ateş (yedek) 6 asil, 3 yedekten oluşan 9 kişilik Milli Takım’a seçildi. Öğrenciler ülkemizi IMO (İnternational Mathematics Oliympiad) ve Balkan Matematik Olimpiyatı’nda temsil edecek. 28 yıllık eğitim hayatına sayısız başarılar sığdıran okulumuz Kovid-19 salgınına rağmen düzenlenen her uluslararası yarışmaya katılıyor ve bu yarışmalardan derecelerle ayrılıyor” dedi.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler