Geri Dön
EgeDuvar değil sanat eseri!

Duvar değil sanat eseri!

Karşıyaka Belediyesi, sokaklara renk getirdi. Sanatçılar Alper Bıçaklıoğlu ile Sevde Hallaç, Bostanlı Pazaryeri’nin yanındaki duvara yaz temasıyla rengarenk mural çalışması yaptı

Duvar değil sanat eseri!

Karşıyaka Belediyesi, kent estetiğini güçlendirmek ve sokakları sanatla güzelleştirmek amacıyla Bostanlı Pazaryeri’nin yanındaki duvarı tabloya dönüştürdü. Yaklaşık 17 metre uzunluğundaki duvarda, Karşıyaka’da yaşayan sanatçılar Alper Bıçaklıoğlu ile Sevde Hallaç tarafından yaz temasıyla rengarenk bir mural çalışması yapıldı. Ortaya çıkan eser, vatandaşların beğenisi topladı.

Kötü durumdaydı

Çalışmaları hakkında bilgi veren sanatçılardan Bıçaklıoğlu, “Kötü durumda olan, kirletilmiş bir duvar vardı karşımızda. Başkanımız Cemil Tugay ve eşi Öznur Tugay’ın da destekleriyle, halkın beğeneceği bir konsept belirlemeye gayret gösterdik. Yaz teması üzerine çalıştık. Sprey ve akrilik boyalar kullanarak dört günlük çalışmanın sonucunda bu eseri tamamladık” dedi. Hallaç da, “Belediyemizin destekleriyle, duvar boyamanın yanı sıra festival gibi etkinlikler gerçekleştirmeyi de tasarlıyoruz” diye konuştu.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler