Geri Dön
EgeEge diş hekimliği 50 yaşında

Ege diş hekimliği 50 yaşında

Modern diş hekimliği teknolojilerini kullanarak alanındaki yenilikleri her zaman takip eden ve fakülte düzeyinde kurulan Türkiye’nin ilk diş hekimliği fakültesi olan, Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 50. yaşını kutluyor. Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, fakültenin yarım asırlık yaşını bir mesajla kutladı.

Ege diş hekimliği 50 yaşında

29 Ocak 1969’da kurulan fakültenin 50 yıldır Türkiye ve dünya bilimine katkı sunduğunu belirten Rektör Budak, “Diş Hekimliği Fakültemizin gelişimine katkı sağlayan tüm akademik ve idari kadrolarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Teknik donanımı örnek
EÜ Diş Hekimliği Fakültesi; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Protetik Diş Tedavisi, Periodontoloji, Ortodonti, Pedodonti, Ağız, Diş ve Çene Radyoloji, Restoratif Diş Tedavisi ve Endodonti’den oluşan 8 anabilim dalıyla eğitim, araştırma ve sağlık hizmetlerini sürdürüyor.
Teknik donanımıyla Türkiye’nin ağız ve diş sağlığı alanında öncü kurumları arasında yer alan Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, gelişmiş cihazlarla donatılan kliniklerde on binlerce hastaya sağlık hizmeti sunuyor.
Avrupa Topluluğu’nun eğitim alanındaki faaliyet programı olan Erasmus’a Türkiye’den katılan ilk diş hekimliği fakültesi olan EÜ, aynı zamanda Avrupa Birliği ülkeleri diş hekimliği fakültelerinin eğitim amacıyla kurduğu Association for Dental Education in Europe (ADEE) ve DENTED’e Türkiye’den üye olan ilk diş hekimliği fakültesi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler