Geri Dön
EgeEge-Koop’un 25. onur yılı

Ege-Koop’un 25. onur yılı

Konut devi Ege-Koop’un 25’inci Onur Yılı Genel Kurulu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı.

Ege-Koop’un 25. onur yılı

Genel Başkan Hüseyin Aslan, kooperatifin, “Türkiye’nin 100 bin kişilik en büyük ailesi” olduğunu vurguladı. Aslan, Ege-Koop’un, çeyrek asırlık zaman diliminde kalıplaşmış değer yargılarını altüst ettiğini anlattı. Kooperatifin 25 yılda güvenin sembolü haline geldiğini kaydeden Aslan, “Ege-Koop; yıpranmak, aşınmak bir yana, her geçen gün, her geçen yıl bir önceki yıla göre adeta hücrelerini yenileyerek daha taze ve gürbüz girmektedir” dedi.
Aslan, bir araştırma şirketinin anket sonuçlarına göre, Ege-Koop’un tanınma oranının yüzde 80, güvenilirlik oranının ise yüzde 63 gibi yüksek düzeyde çıktığını belirterek, şöyle devam etti: “Genel olarak kooperatifçilik sektöründe güvenin dibe vurduğu bir ortamda Ege-Koop’un güvenle eş anlamlı hale gelmesinin temel nedeni, halkla iletişim kanallarını açık tutması, projelerinde halkın istek ve tercihlerine önem vermesi ve bu uzun yolculuğa, kendisine güvenen, umut bağlayan ortaklarıyla el ele gönül gönüle, birlikte çıkmasıdır.”

Yaşam alanları, 20 ilden büyük
Ege-Koop’un, 25 yılda ürettiği 24 bin konutla, oluşturduğu 7 modern ve örnek kent parçasıyla her kesimden oluşan büyük bir çatı niteliği taşıdığını dile getiren Aslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ege-Koop, işçisinden memuruna, emeklisinden ev hanımına, doktorundan hakimine, savcısından güvenlik görevlisine 100 bin kişinin yaşadığı orta ölçekte 20 ilden daha büyük yaşam alanlarını İzmir’e kazandırmıştır. Bu yönüyle, Türkiye’nin yüz bin kişilik en büyük ailesidir. Türkiye’nin bir başka anlatımla en güçlü, en saygın, en büyük sivil toplum örgütüdür.”
İzmir’de plansız kentleşme, gecekondulaşma ve konut sorununun acil önlem alınması gereken bir noktaya geldiğine de dikkat çeken Aslan, belediye başkan adaylarının konuya ilişkin projelerini topluma sunmaları gerektiğini sözlerine ekledi. Toplantıya, AKP İzmir Milletvekili Mehmet Tekelioğlu, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, Eski Devlet Bakanı Işılay Saygın, AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Taha Aksoy ile Ege-Koop üyeleri katıldı.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler