Geri Dön
EgeEge’nin dost eli Elazığ’da

Ege’nin dost eli Elazığ’da

41 kişinin öldüğü sarsıntının ardından toplanan yardımlar, bir bir bölgeye ulaştırılıyor. Uşak Valiliği 23 bin 500 battaniye hazırladı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın da paketleri bizzat teslim etti

Ege’nin dost eli Elazığ’da

Elazığ’nın Sivrice ilçesinde yaşanan 6.8 büyüklüğünde depremin ardından seferber olan Ege kentlerinin yardımları sürüyor. Soğuk günlerde bölge sakinlerinin en çok ihtiyaç duyduğu battaniyelerden toplam 23 bin 500 adet hazırlayan Uşak Valiliği, malzemeleri kamyonlara yükleyip tek tek yola çıkarıyor.

Yaşanan felaketin ardından devlet olarak en kısa sürede afete müdahale edildiğini, milletin de kenetlendiğini ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Dördüncü TIR’ı uğurladık. İlimizde yardım konusunda gösterilen hassasiyetten memnuniyet duydum. Dayanışma ve yardımlaşmamızın güzel bir örneğini sergilemenin gururunu yaşıyorum. Bu yardım kampanyası Uşak Belediyesi, Uşak Organize Sanayi Bölgesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Uşak Medikal Park Hastanesi’nin katkılarıyla gerçekleştirildi” dedi.

Turgutlu’da toplanan yardımlar da bölgeye ulaştırıldı. Belediye Başkanı Çetin Akın’ın da eşlik ettiği malzeme dolu kamyonlar, depremzedelerle ulaştı. Turgutlu halkına teşekkür eden Akın, “Hepinizin katkılarıyla toplamış olduğumuz yardımları teslim ediyoruz. Turgutlu Elazığ’a kardeşliğini, birliğini, beraberliğini gösterdi” dedi. Başkan Akın, Turgutlulu iki miniğin hazırlayıp kendisine ilettiği not ve para yardımını da, Elazığ’da evleri zarar gören aynı yaşlarda iki çocuğa teslim etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler