Geri Dön

‘Elbirliğiyle atlatacağız’

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Bölgesel hizmet sunan üniversite hastanemizdeki terzihanede, çarşaf ve tek kullanım önlük imalatına başladık." dedi.

‘Elbirliğiyle atlatacağız’

Kovid-19’la mücadele konusunda Türkiye’nin ulusal sağlık politikalarına uygun çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Bölgesel hizmet sunan üniversite hastanemizdeki terzihanede, çarşaf ve tek kullanım önlük imalatına başladık. Mühendislik Fakültemizde ise dezenfektan üretiyoruz. Hastanedeki mesai arkadaşlarımızın ihtiyaç duyduğu şeffaf koruyucu maske için de üç boyutlu yazıcıları kullanıyoruz. Bu süreçte; devletimizin bizlere sunduğu olanaklar ile kurumumuzun imkan ve kabiliyetini, aziz milletimiz için kullanmaya devam edeceğiz” dedi.
Riskin ortadan kalkmasıyla birlikte öğretim faaliyetlerinin de başlayacağını aktaran Rektör Hotar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemiz ve insanlık adına son derece sıkıntılı geçen bu günleri, atlatacağımıza inanıyoruz. Bu noktada devletimizin ilgili kurum ve kuruluşlarının yaptığı açıklamaların dikkate alınmasını özellikle hatırlatmak istiyoruz. Bizler, sorumluluğumuzu aziz milletimiz adına yerine getirmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Aksaray'da trafik kazasıAksaray'da minibüs ile kamyonetin çarpışması sonrası 4 kişi yaralandı. Olay yerinde toplanan meraklı kalabalık ise koronavirüs ve sosyal mesafeyi unutup,  kaza yerini izledi.
Begüm ve Ceyhun, Fahriye Evcen'in meydan okumasına katıldıOyuncu Begüm Öner ve Ceyhun Fersoy, magazin dünyasının eğlenceli çiftleri arasında yer alıyor. Çift, karantina günlerinde Fahriye Evcen’in başlattığı parmak hareketleri meydan okumasına dahil oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber