Geri Dön

Eldiven uyarısı

Koronavirüsten korunmak için dışarıda eldiven kullanan vatandaşlara, İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dilek Soysal’dan uyarı geldi.

Eldiven uyarısı

Koronavirüsten korunmak için dışarıda eldiven kullanan vatandaşlara, İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dilek Soysal’dan uyarı geldi. Doç. Dr. Soysal, “Gün boyunca aynı eldivenle dolaşmak ve ‘nasıl olsa eldivenim var’ diyerek elleri yıkamamak, hastalığa davetiye çıkarır. Virüs, plastik yüzeyde kalabiliyor. Taktığınız eldivenleri usulüne uygun olarak takıp çıkartmak kaydıyla sık sık değiştirin. Ellerinizi sabun ve suyla en az 20 saniye ovalayarak yıkamayı ihmal etmeyin” dedi. Bu süreçte nasıl beslenilmesi gerektiği konusunda da tavsiyelerde bulunan Soysal, “Kelle paçanın, besleyici özelliği var. Yemeyin demiyorum ama bilimsel olarak virüse karşı koruduğuna, bulaşma riskini azalttığına ilişkin bir veri bulunmuyor” diye konuştu.

Polis havadan helikopterle uyardı: Evde kal AdanaAdana'da polis, corona virüs salgını için alınan önlemler kapsamında, helikopterlerle vatandaşlara anons yaparak, "Kendi sağlığınız ve çevrenizdekilerin sağlığı için evinizde kalın. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştır" uyarısında bulundu.
Deve şakası arkadaşının aklını başından aldıBirleşik Arap Emirlikleri'nde aç kalan develer yoldan geçen araçları durdurdu. Araçta bulunanlar ise develere ekmek verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber