Geri Dön
Ege‘Esnaf için gereken neyse yapacağım’

‘Esnaf için gereken neyse yapacağım’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bergama Belediyesi tarafından yapılacak Millet Bahçesi nedeniyle dükkânlarını tahliye etmesi istenen 14 Eylül Stadyumu’nun çevresindeki esnafla bir araya geldi. Talep ve önerileri dinleyen Soyer, “Bu süreçte sizi yalnız bırakmayacağım. Elimden ne geliyorsa yapacağım” dedi.

‘Esnaf için gereken neyse yapacağım’

Konuyla ilgili olarak izlemede olduklarını belirten Soyer, “Bildiğiniz gibi bununla ilgili bir dava sürecini de başlatmıştık. Fakat görünen o ki sorun var. Biz, bundan sonra nasıl bir yol izleyelim, bunu beraber konuşup kararlaştıralım diye geldik. Sizlerin fikirlerini, önerilerini almak istiyorum. Biz sonuna kadar yanınızda olacağız, hakkınızı koruyacağız” dedi.

Koştu’yla görüşecek

Kendisine aktarılan sıkıntıları öncelikle Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’yla görüşeceğini belirten Soyer, “Üzerinde revizyon yapabileceğimiz ne vardır, onu anlamaya çalışacağım. Bu mesele tam anlamıyla müzakere edilmeden, sizlerin sorunu çözülmeden yeni bir adım atılamaz. Biz Büyükşehir olarak sizin menfaatiniz adına nerede durmamız gerekiyorsa orada dururuz. Hukuki süreçlerinize biz de müdahil oluruz. Hiç endişeniz olmasın” dedi.