Geri Dön
EgeEvde anneleri pistte hocaları

Evde anneleri pistte hocaları

Türkiye’yi atletizmde temsil eden Yaşar Üniversitesi öğrencileri Berfe ile Tibet Sancak, aynı dalda Türkiye ve Balkan rekorları kıran annelerinin yolundan gidiyor

Evde anneleri pistte hocaları

Türkiye’yi milli takım formasıyla temsil ederek uluslararası başarılara imza atan, Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden geçen yıl mezun olan Berfe Sancak ile Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım Programı öğrencisi Tibet Sancak, spor yaşantısına onlarca madalya sığdırmış annelerinin yolundan gidiyor. Balkan ikincillikleri, Türkiye rekorları, Türkiye şampiyonlukları bulunan Sancak kardeşler, sporda büyük başarılara imza atan atletizmde Türkiye ve Balkan rekorları kıran anneleri Hanife Sancak’ın izinden gidiyor.

‘Hakkını ödeyemeyiz’

Sancak, çocuklarının aynı zamanda antrenörlüğünü de yapıyor. Atletizmde başarılar kazanırken akademik hayatta da başarılı olması için çabaladıklarını ifade eden anne Sancak, “Spor hayatımızın her anında var, evde anneleri pistte antrenörleriyim. Antrenmanda çocuklarla birlikte çalışıyorlar ve diğerlerinin orada kendilerini ikinci planda hissetmemesi gerekiyor. Pistte tamamen antrenör öğrenci ilişkisi içindeyiz. Kendi çocuklarımda sporcu-aile ilişkisini yaşadığım için diğerlerini de her zaman kendi çocuklarım gibi görüyorum. Spordaki başarılarıyla gurur duyduğum kadar akademik başarıları ile de gurur duyuyoruz” dedi. Atlet kardeşler de, “Küçüklüğümüzden bu yana bizi her konuda eğittiği ve her kararımızda yanımızda olduğu için ne kadar teşekkür etsek az. Her şeyi beraber yaşadık ve beraber başardık, başarmaya da devam edeceğiz. Hakkını asla ödeyemeyiz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler