Geri Dön
Ege‘Fabrikada sadece kadınlar çalışacak’

‘Fabrikada sadece kadınlar çalışacak’

Efeler Belediyesi’nin kadınların zaman geçirip, sosyalleşebileceği ikinci Hanımevi, Çeştepe’de hizmete girdi. Başkan M. Fatih Atay, Tarımsal Ürün Fabrikası’nı yakında açacaklarını müjdeledi

‘Fabrikada sadece kadınlar çalışacak’

Efeler Belediyesi, ikinci Hanımevi’ni Çeştepe Mahallesi’nde hayata geçirdi. Sadece kadın vatandaşların zaman geçirip, sosyalleşebileceği, ücretsiz ikramları ve ortamıyla dikkat çeken ikinci Hanımevi, coşkulu bir törenle açıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tebrik mesajı gönderdi. Kılıçdaroğlu mesajında, “Eğitim, kültür ve sosyal alanda kadınlarımıza geniş olanaklar sağlayan ve onların her zaman yanında olan Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Atay’ı yürekten kutluyorum” ifadesine yer verdi. Başkan Atay da, “Sevgili kadınlar, bu yeri sizin için yaptık. Benim bir ilkem, felsefem var; eğer kadın mutlu olursa, üretirse, kazanırsa o evde çok büyük bir huzur, mutluluk olur” diye konuştu.

Her aya iki tesis

En çok enginarın yetiştirildiği ilçede, ürünün işlenerek konserve yapılacağı Tarımsal Ürün Fabrikası’nın önümüzdeki ay içinde açılacağını müjdeleyen Başkan Atay, “Fabrikamızda sadece kadınlar çalışacak. Yöneteceksiniz, kazanacaksınız, kendinizi ve ailenizi mutlu edeceksiniz ve bu ülkeye de mutluluk yayacaksınız. Sizler sayesinde bu ülke barış içinde yaşayabilecek. Kadın kooperatifimizi de kurduk. Onlar da başka bir ürün üretecek. Her ay 2 tesis açıyoruz fakat şubat ve mart aylarında 3’er tesis açmayı planlıyoruz” ifadesini kullandı.

Yavuz, rahatça dolaşabilecek...

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, ihtiyacı olan vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Başkan Atay, Nermin Yavuz’un engelli oğlu Selahattin Yavuz için istediği tekerlekli sandalye talebini yerine getirdi. Ekipler, kemik erimesi hastalığı nedeniyle yatağa mahkum olan Yavuz’a sandalyesini ulaştırdı. Başkan Atay’a teşekkür eden anne Yavuz, “Elini her zaman omzumuzda hissediyoruz. Allah razı olsun” dedi.