Geri Dön
EgeFutbolda izmir iklimi!

Futbolda izmir iklimi!

İzmir kulüplerinin iş birliğiyle 1998 yılında kurulup 2016’da bir ara kapatılması gündeme gelen İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK), son beş yılda kentin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri haline geldi. 2016’daki kongrede kapatılması yönünde tavsiye kararı alınan İZVAK Ali Erten başkanlığındaki yönetimin oluşturduğu yeni misyon, kulüplerin ve diğer şehir dinamiklerinin desteği ile güçbirliği oluşturdu

Futbolda izmir iklimi!

İzmir kulüplerinin iş birliğiyle 1998 yılında kurulup 2016’da bir ara kapatılması gündeme gelen İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK), son 5 senede kentin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri haline geldi. 2016’daki kongrede kapatılması yönünde tavsiye kararı alınan İZVAK, Ali Erten başkanlığındaki yönetimin oluşturduğu yeni misyon, kulüplerin ve diğer şehir dinamiklerinin desteği ile güç birliği oluşturdu.
İZVAK Başkanı Erten, “İş birliği ve güç birliği yapan, birbirleriyle diyaloglarını güçlendiren İzmir kulüpleri, gösterdikleri barışçıl yaklaşım sayesinde birçok şeyin önünü açtı. Girişimlerimiz sonuç buldu ve 2019 yılında başkanlarımızın tüm Türkiye’ye örnek olacak uzlaşmacı yaklaşımları ile kulüplerimiz arasında, iş birliği deklerasyonu imzalandı. Gelinen aşamadaki başarı, İzmir kulüplerinindir. Şehrimize ve kulüplerimize büyük fayda sağlayan bu süreç gelişerek devam edecek” diye konuştu.

Başkanlar tek ses

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, “Kulüp başkanlarının ortak hedefler doğrultusunda aynı masada oturmasını çok değerli ve anlamlı buluyorum. Bu şehrin geleceğine daha fazla katkıyı ancak iş birliği yaparak verebiliriz” ifadelerini kullandı. Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, “Kulüplerimiz, İzmir’in en eski ve önemli markaları. Bu değerlerin yaşaması, kalıcı gelir kaynaklarına, yeni tesislere kavuşması ve hak ettiği önemi yeniden kazanması adına yapılan çalışmaları takdir ediyoruz, destekliyoruz” vurgusu yaptı.

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, “Kavganın gürültünün olmadığı, barışçıl bir ortam, başarının önemli anahtarları. Çocuklarımıza ve bu ülkeye borcumuz var” diye konuştu.

Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, “Karşıyaka’yı yeniden eski günlerine döndürme yolunda büyük özveriyle çalışıyoruz. Bu çabalarımızın İZVAK aracılığı ile desteklenmesine, sorunlarımızın hızlı bir şekilde çözümlenmesine ve ihtiyacımız olan maddi kaynakların düzenli olarak aktarılmasına büyük önem veriyoruz” dedi. Menemenspor Onursal Başkanı Tahir Şahin, “İZVAK sayesinde oluşturulan sıcak yaklaşımların, hem spor yatırımlarının hızlanması hem de reklam gelirlerimizin artmasında çok etkili olduğuna inanıyorum” açıklamasını yaptı. İzmirspor Başkanı Emin İşletir, “Bölgesel Amatör Lig’de mücadele ediyoruz. Ancak tekrar profesyonel liglere dönmek için şehrin ve diğer kulüplerin tam desteğine ihtiyacımız var” şeklinde konuştu. Bergama Belediyespor Başkanı Hasan Canoğlu, “İzmir, gerilimli futbol ortamında tüm Türkiye’ye örnek olabilecek bir sinerji yarattı. Maddi destek yanında diğer kulüplerimizden sporcu desteği de alarak iş birliğimizi geliştiriyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler