Geri Dön

Garanti araç sayısı 35 bin

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu ve bağlantı yollarının bazı kesimleri trafiğe açıldı.

Garanti araç sayısı 35 bin

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu ve bağlantı yollarının bazı kesimleri trafiğe açıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Resmi Gazete’de yer alan ilanına göre, söz konusu otoyol ve bağlantı yollarındaki bazı kesimleri, dün 00.01 itibariyle trafiğe açıldı. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’nün organizasyonuyla Buruncuk Gişeleri’nde bir açılış töreni düzenlendi. Törende, Kuzey Ege Otoyulu yazılı pasta kesildi, ardından sürücüler otoyolu kullanmaya başladı.
Proje Müdürü Selim Sönmez, “Bugün açılan 50 kilometre otoyol, 41 kilometre bağlantı yoludur. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. Trafik yoğunluğuna göre garanti araç sayısının 35 bin olduğunu belirten Sönmez, “İzmir’den Çanakkale istikametine gidecek olan tüm vatandaşlarımızın bu yolu kullanmalarını bekliyoruz” diye konuştu. Sönmez, otoyolun geri kalan kısmının da en kısa sürede açılması için çalıştıklarını kaydetti. 

KKTC'den gelen 332 kişi Karaman'da yurda yerleştirildiKKTC'den gelen 332 kişi, yeni tip corona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında Karaman'da Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurda yerleştirildi.
Safiye Soyman ve Faik Öztürk'ün soğan mücadelesiSafiye Soyman ile eşi Faik Öztürk, salgın nedeniyle eve kapandı. Karantinadaki eğlenceli anlarını paylaşan çiftin videoları beğeni topluyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber