Geri Dön
EgeGlütensiz Kafe açılıyor

Glütensiz Kafe açılıyor

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Seçim öncesi verdiğimiz bir sözümüzü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum” diye konuştu

Glütensiz Kafe açılıyor

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 2019 yerel seçimlerinden önce açıkladığı projeleri birer birer hayata geçirmeye devam ediyor.
Kınıklı Mahallesi 6005 Sokak’taki Şehit Munise Özcan Caddesi üzerinde bulunan parkta kurulacak olan Glüten“siz” Park Kafe’de, çölyak hastalığı ile mücadele edenlerin ihtiyaç duyduğu ekmek, makarna, bisküvi, kek ve benzeri ürünlerin üretimi yapılacak.
140 metrekarelik alan
Bodrum+zeminden oluşacak ve 140 metrekare kapalı alana sahip olacak kafenin önünde 50 metrekarelik açık oturma alanı da bulunacak.
Depo, mutfak hazırlık ve pişirme alanı, satış reyonu ve kafeteryadan oluşacak park kafenin projesi hazırlandı. Öte yandan sadece çölyak hastaları değil down sendromu, otizm, guatr hastaları ile glütensiz beslenmek isteyenler de kafeden faydalanabilecek.
Denizli’de bir ilk olacak projeyi yakın zamanda hayata geçirecek olmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Amacımız çölyak hastalarının hassasiyetlerine dikkat ederek onların yaşamlarını kolaylaştırmak. Pamukkale Glüten “Siz” Park Kafe’yi, 9 Mayıs Çölyaklılar Günü’ne kadar hazırlayıp hizmete sunmayı planlıyoruz. Şimdiden herkese hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler