Geri Dön
EgeGöztepe Windsurf’Ten şampiyonaya damga!

Göztepe Windsurf’Ten şampiyonaya damga!

Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2021 yılı Faaliyet Programı’nda yer alan TYF 2021 Techno 293, Techno Plus ve RS:One Türkiye Şampiyonası Urla’da düzenlendi. Göztepe’nin ev sahipliği yaptığı heyecan dolu şampiyonada sarı kırmızılılar, 6 şampiyonluk kazandı. Toplam 10 kupa ile organizasyonun en fazla ödül alan takım olarak büyük gurur yaşadı

Göztepe Windsurf’Ten şampiyonaya damga!

1938’de temelleri atılan, 2015 yılında Yelken Şubesi’nden ayrı yapılanarak Urla’da bulunan Göztepe Yelken Tesisleri’nde faaliyetlerine başlayan Göztepe Windsurf, elde ettiği başarılarla camianın simgelerinden biri olmaya devam ediyor. Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2021 yılı Faaliyet Programı’nda yer alan TYF 2021 Techno 293, Techno Plus ve RS:One Türkiye Şampiyonası 4-10 Ekim tarihleri arasında Urla/İzmir’de düzenlendi. Türkiye’nin en yeni ve en modern yelken kuruluşlarından Göztepe Windsurf Tesisleri’nin ev sahipliği yaptığı şampiyonada Göztepe Windsurf, 6 şampiyonluk kazanarak toplam 10 kupa ile şampiyonayı en fazla ödül alan takım olarak tamamladı.

Ödüller sıralandı

Çeşitli branşlardaki sporcularının katıldığı yarışlarda madalya ve kupa hedefiyle her organizasyonda iddialı olan sarı kırmızılı ekipte Techno 293 U13 Genel kategorisinde Ali Öztüre birinci, Nehir Çakmak ikinci ve Sude Bulduk üçüncü oldu. Techno 293 Kızlar kategorisinde Nehir Çakmak birinci sırada, Sude Bulduk ikinci sırada, Techno 293 U15 Genel kategorisinde Sina Elekdar birinci sırada yer aldı. Techno 293 Kızlar kategorisinde Duru Kutluoğlu birincilik, Techno 293 U17 Genel kategorisinde Efe Enis birincilik, Techno 293 U17 Kızlar kategorisinde Naz Enis birincilik ve Defne Simay Başdağ ise üçüncülük elde etti.