Geri Dön

‘Gürültü azalmalı’

‘Gürültü azalmalı’

Çeşme Alaçatı’daki gürültü sorununa dikkat çeken Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Ancak, müziksiz de olmaz. Bu konuya çalıştayla çözüm getirebiliriz” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yüksek sesli eğlence anlayışıyla daha da artan gürültü nedeniyle birçok insanın Alaçatı’ya gelmek istemediğini söyledi. Çözümün, eğlence yerlerinin doğru yerlere konumlandırılmasında olduğunu dile getiren Ersoy, “Bunun için Alaçatı’da bir çalıştay düzenleyelim” dedi.

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) ile Alaçatı Turizm Derneği tarafından düzenlenen toplantıda turizm sektörüyle bir araya gelen Ersoy, müzik kirliliğinin farkında olduğunu vurguladı, “Bölgenin bu konuda ne kadar istekli ve kararlı olduğu önemli. Ancak turizmin müziğe de ihtiyacı var. Eğlence mekânlarına doğru yerleri gösterip onların da onayını alacağız, bir süre tanıyacağız. Ancak bu konuyla ilgili talebin tek bir ağızdan gelmesi gerekiyor; bir taraf ister, bir taraf istemezse olmaz” diye konuştu. Çalıştayda kararlar alınıp altına imzaların atılması gerektiğini kaydeden Ersoy, “İmzaların arkasında da dağ gibi durun. Biz ona göre burada gerekli düzenlemeyi yaparız. Siz yeter ki birlik olun, biz bakanlık olarak onayı veririz” vurgusunu yaptı.

Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Korkut Denizeri de, gürültü kirliliğine çözüm bulunması gerektiğini belirtti.

Çeşme’nin farkındayız!

Çeşme’de, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Genç Turizmciler Ödül Töreni’ne de katılan Bakan Ersoy, “Milli Eğitim Bakanlığı ile turizmde meslek liselerinin geliştirilmesi, bunların kolej statüsüne getirilmesi için bir çalışma başlattık. Turizm, Türkiye açısından stratejik öneme sahip. 2023’e de büyük hedefler belirledik. Gençlerin yardımıyla bu hedeflere erişeceğiz” dedi. Çeşme’nin gidişatını iyi görmediğini ve bir çıkışa ihtiyacının olduğunu kaydeden Ersoy, “Sevindirici olan, herkesin bunun farkında olması” dedi; ilçede turizmin 12 aya yayılması gerektiğini sözlerine ekledi. -DHA-AA

Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TC-TUR" ile saat 21.20'de Ankara'ya geldi.
Temizlik işçisi ile sokak köpeğinin dostluğuMalatya'da kendisi ile ilgilenen temizlik görevlisine patisini uzatarak teşekkür eden sokak köpeğinin görüntüsü herkesi duygulandırdı. Hayvan sevgisiyle sosyal medyada günün kahramanı olan temizlik görevlisi ise çalıştığı Yeşilyurt Belediyesinde çeyrek altın ile ödüllendirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber