Geri Dön

Haksızlığa uğrayana Diyalog Merkezi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Alevi toplumunun liderlerini makamında ağırladı.

Haksızlığa uğrayana Diyalog Merkezi

Belediye bünyesinde bir İnanç Masası kurulması yönünde gelen talebe, “Diyalog Merkezi oluşturuyoruz. Bu merkez toplum içinde haksızlığa uğramış, kendini ifade edememiş kim varsa doğrudan iletişime geçebileceği bir yapı olacak” yanıtını verdi. Soyer, İzmir genelindeki 7 cemevinin Alevi toplumuna tahsis edilmesiyle ilgili taleplerle ilgili de, “Tahsis konusunu en başından beri hedefliyoruz ancak Alevi toplumunun bu konuda ortak bir mutabakat içinde olması gerekiyor” diye konuştu.

Buca’ya Portakal Vadisi

Görüşmenin ardından seçim vaatlerinden biri olan Portakal Vadisi Rekreasyon Alanı’nın temelini atmak üzere Buca’ya giden Soyer, “İzmirlilerin yaşam kalitesini artırmak için tasarlanan projemiz; koşu, yürüyüş ve bisiklet parkurları, seyir terasları, kafeterya, piknik alanı, şarküteri, meydan, çim amfi, çocuk oyun alanları, eğitim bahçeleri ile adeta yeni bir yaşam alanına dönüşecek. Ayrıca padok ve atlı terapi alanı gibi alanlar oluşturulacak. Böylece hemşerilerimizin hem sağlıklı bir yaşam sürmesi için doğanın iyileştirici gücünden yararlanmasını, hem de farklı kesimlerin birlikte vakit geçirmesini sağlayıp kentlilik bilincini güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Cezaevi kalkıyor


Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç da, “Umarım çalışmalar biran önce tamamlanır ve Buca yaşayan vatandaşlar buraya gelir. Çocuklarıyla güzel zaman geçirir” dedi. Kılıç, konuşmasında Buca Cezaevi’nin kaldırılacağını da açıkladı, “Yıllardır mücadele veriliyordu. Bildiğimiz kadarıyla buranın kaldırılması için talimat verildi ve yakın bir süre sonra cezaevi kalkmış olacak” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber