Geri Dön
EgeHalkın yanında

Halkın yanında

İzmir Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer, Kurban Bayramı boyunca ayni ve nakdi olmak üzere 40 milyon liralık desteğin gereksinimi olan ailelere ulaştırılacağını açıkladı.

Halkın yanında

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda ekonomik krizin gölgesinde geçirilecek Kurban Bayramı için destekler artırıldı. Büyükşehir Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, gereksinimi olan 74 bin haneye 300’er lira olmak üzere toplam 22,2 milyon lira bayram parası verilecek. Nakit desteği, Büyükşehir’in ulaştırdığı sosyal destek kartları üzerinden yatırılacak.

Bayramda nakdi desteklerin yanı sıra ayni destekler de devam edecek. 40 bin ihtiyaç sahibi haneye, içinde temel mutfak ihtiyaçlarının yer aldığı gıda paketi dağıtılıyor. Paketler, bayram sonrasında da ulaştırılmaya devam edecek. 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi 7 bin haneye de içinde kavurma ve kemik suyu konservelerinin yer aldığı gıda paketleri ulaştırılacak.

3 bin 300 şehit yakını ve gaziye de bayram öncesi 300 lira nakit ve gıda paketi desteği verilecek. Ayrıca Büyükşehir’den sosyal yardım alan ailelerin şehir dışında okuyan çocuklarına otobüs bileti desteği kapsamında toplam 3 bin 403 öğrenciye 350 liradan 1 milyon 182 bin lira kaynak ayırıldı. Destek, toplamda 40 milyon lirayı buluyor.