Geri Dön
Ege‘Hedefim yüzde 60’

‘Hedefim yüzde 60’

Başkan Mustafa Kayalar, Menderes’te CHP’nin oy oranının arttığına dikkat çekti: İddialıyım, önümüzdeki seçimi yüzde 60’la kazanmayı hedefliyorum.

‘Hedefim yüzde 60’

Onur Çakır - Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, ilçeye yapılacak yatırımlar için Milli Emlak’a yapılan yer tahsisi taleplerinin reddedildiğini, birçoğunun da yıllara varan süreç içinde yanıtsız kaldığını kaydetti, “Havuz var, bir senedir yer tahsisini alamadık. 10 yıldır işlettiğimiz futbol sahasının tahsisini bize vermediler. Siyaset yapılıyor. Bu tahsisler bize verilirse biz bunları hızlıca halkımızın kullanımına sunacağız” dedi. Menderes’te CHP’nin oy oranının arttığına dikkat çeken Kayalar, bir sonraki seçimde hedefinin yüzde 60’la seçimi kazanmak olduğunu dile getirdi.

Kayalar, salgın koşullarında eksilen gelirlere rağmen, sosyal belediyecilik kapsamında hem esnaf ve vatandaşın yanında olunduğunu hem de bir önceki dönemden kalan borçların 30 milyonunun ödendiğini belirtti, “Borcumuz artmıyor. Borcu komple kapatabilirsiniz, ama o zaman hiçbir iş yapmazsınız. Amacımız borcu artırmamak, sabit tutmak; düşürebildiğimiz kadar düşürmek ve Menderes’e hizmet sunmak” diye konuştu. 

Daha önce her şeyin dışarıya ihaleyle yaptırıldığını kaydeden Mustafa Kayalar, şu vurguları yaptı: “Biz kendi içimizde çözdük. Kilit parke, yol gibi çalışmaları 2 yıldır belediye çalışanlarımız yapıyor. İlk defa 3-4 ay önce bir kilit parke ihalesine çıktık. Yani sistemli bir şekilde tüm işleri kendimiz yaparak borcu kapatmaya çalıştık. Pandemide sadece yol, park, temizlik yapmadık, vatandaşlarımızın da yanında olduk. Tablet dağıttık, televizyon dağıttık, gıda paketi yardımında bulunduk. Askıda fatura uygulaması yapıldı. Meclis kararıyla belediye kiracılarından kira almadık. Pandemi boyunca esnafımızın, halkımızın yanında olduk. Bu konuda sadece İzmir’de değil, tüm Türkiye’de CHP’li belediyeler başarılı bir süreç yürüttü.”

‘4 büyük proje’

Sosyal belediyecilik uygulamalarının da etkisiyle, CHP’nin 2023’te ya da olası bir erken seçimde iktidar olabileceğini vurgulayan Kayalar, 2019 yerel seçimlerinden bu yana Menderes’te CHP’nin oyunun arttığını ifade etti, “Biz seçimi Millet İttifakı olarak Menderes’te yüzde 56 oyla kazandık. Daha önce en çok alınan oy yüzde 58, Anavatan Partisi’nden Aykut Abimiz almış bu oyu. Ben bir sonraki seçimde yüzde 58 oyu geçeceğimize inanıyorum. Hedefimiz yüzde 60” açıklamasını yaptı. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir İl Başkanlığı’yla uyumlu bir çalışma yürüttüklerini belirten Kayalar, “Büyükşehir Başkanımızla uyumumuz çok iyi. Menderes’te birlikte 4 büyük projeyi hayata geçireceğiz. İhtiyaç duyduğumuz her an yanımızda, asfalt, kilit parke çalışmalarında uyumlu gidiyoruz. Bize araç, malzeme desteği veriyor. Ben sadece Menderes olarak düşünmüyorum, her ilçeye yapılıyor, İzmir’e yapılıyor. İnşallah 2023’te örgütümüz, 2024’te de belediyelerimiz başarılı olacak” dedi. Mendereslilere çağrıda bulunan Başkan Kayalar, sözlerini şöyle noktaladı: “2.5 yılımızı doldurduk önümüzde 2.5 yıl var. Benim gecem, gündüzüm Menderes. Menderesliler bize güvensin, destek versin. Menderes’i en iyi ilçelerden biri yapacağız.”