Geri Dön
EgeHizmetin ulaşmadığı nokta yok

Hizmetin ulaşmadığı nokta yok

Alaşehir’e 160 milyon liralık yatırım kazandıran Büyükşehir Başkanı Ergün, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Adım atmadığımız tek bir mahalle kalmayacak” diye konuştu.

Hizmetin ulaşmadığı nokta yok

 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 17 ilçeye eşit hizmet anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından; atıksu arıtma tesislerinden altyapıya, içme suyu depolarının bakım onarımından sondaj kuyularına, üstyapıdan dere temizlik çalışmalarına kadar toplam 160 milyon liralık yatırım Alaşehir’e kazandırıldı. MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından tamamlanan hizmetlerin yanı sıra Kemaliye Mahallesi de sağlıklı altyapıya kavuşturulacak. 17 milyon lira ihale bedeli ile 19 kilometrelik kanalizasyon hattı ve 190 bin metre karelik kilit parke döşeme çalışmaları için yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.

Ayrım yapmıyor

“İlçe ayrımı yapmaksızın vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu hizmetlere hız kesmeden devam ediyoruz” diyen Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Gelecek nesillere altyapısı tamamlanmış, daha yaşanabilir yerleşim yerleri bırakmak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Hizmet gitmeyen adım atılmayan hiçbir mahalle kalmayana kadar çalışmalarımızı gece gündüz sürdürerek projelerimizi birer birer hayata geçireceğiz. Her zaman söylediğim gibi ‘Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır’. Hizmet odaklı çalışmalarımız ile her zaman vatandaşın yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

Hizmetin ulaşmadığı nokta yok

Öncelik temiz su

MASKİ, Alaşehirlilere sağlıklı içme suyu ulaştırmak için 60 adet içme suyu deposu ve 23 adet terfi binasını yeniledi, 59 adet sondaj kuyusu açtı. İlçe merkezi ve Kavaklıdere Mahallesi’ne 43 milyon lira bedelle atıksu arıtma tesisi kazandırdı. İki tesiste bugüne kadar toplam 1 milyon 125 bin metreküp atık su arıtıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler