Geri Dön

'İki kat turist'

AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda partililerle buluşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “2019’da başlatacağımız 5 yıllık programla kent turizmi hak ettiği yere gelecek” dedi

'İki kat turist'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 87. İzmir Enternasyonel Fuarı’nın açılış töreninin ardından, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi. Yerel seçimlerin mart ayında yapılacağını anımsatan Bakan Ersoy, “Omuzlarınızda büyük bir yük var, sizinle birlikte benim de omuzlarımda büyük bir yük var çünkü İzmir turizm bölgesi olduğu için sizinle koordineli şekilde çalışmamız gerekiyor. Hem seçimler hem de İzmir ve turizmle ilgili sorunları daha yakından görmek ve çözüm politikaları için ziyaretlerimi sürdüreceğim” dedi, sözlerini şöyle sürdürdü:

5 yıllık program

“İzmir birçok turizm destinasyonunun varış ve çıkış noktası olabilir. Sadece İzmir merkez değil Çeşme de bu amaçla kullanılabilir. Kentin değerlerinin ön plana çıktığı, 2019 itibarıyla başlatacağımız 5 yıllık programla, gelen turist sayısını ikiye katlamayı hedefliyoruz. Yerel seçimlerde de başarılı olursak turizm açısından daha hızlı hareket edebiliriz” dedi.

‘Koku sorunu çözülecek’

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül de, yeni kabinenin en önemli özelliğinin karar ve uygulamaları hızla alması olduğunu belirtti, “İzmir’de büyükşehirin geçmişten kalan sorunları var. İşi gücü bıraktık, bunlara yöneldik. Siyasi çekişmelere aldanıp güzel İzmir’in sorunlarla baş başa kalması yazık olur. Koku sorunu için de İzmir Büyükşehir Belediyesi ile görüştük. En kısa sürede birlikte çözeceğiz” dedi.

Bakan Ersoy, Alsancak’taki eski Tekel Sigara Fabrikası’nda kurulması planlanan Ege Uygarlıkları Müzesi’ne ilişkin İzmir Rölöve ve Anıtlar Müdürü Cemil Karabayram’dan bilgi aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber