Geri Dön

İkiçeşmelik için düğmeye basıldı

Konak Belediyesi, adını veren tescilli çeşmelerin özgün sınırlarını ve haznesini ortaya çıkarmak için harekete geçti.

İkiçeşmelik için düğmeye basıldı

Konak Belediyesi, adını veren tescilli çeşmelerin özgün sınırlarını ve haznesini ortaya çıkarmak için harekete geçti. Mecliste oybirliğiyle alınan kararla kamulaştırmanın önü açıldı. Büyükşehir Belediye Meclisi’nden de olumlu dönen kararın ardından İkiçeşmelik Çeşmeleri, Konak Belediyesi’nin kamulaştırma programına dahil edildi. Yapılacak çalışma ile yaklaşık 100 metrekarelik bir alanın kamulaştırılması düşünülürken, çeşmelerin gerisinde yer alan tarihi bina da ortaya çıkacak. Gecekondulaşma sonucu görünmez hale gelen bina, eklentilerin kaldırılması ve restorasyonun ardından özgün haline kavuşacak.

Çanakkale’de 15 ton hamsi yakalandıÇanakkale’nin Bozcaada ilçesinde gırgır teknesiyle açılan balıkçılar, 15 ton hamsi yakaladı.
İlçeye inen dağ keçilerini görüntüledi, sözleri gülümsettiERZİNCAN'ın Kemaliye ilçesinde, koronavirüs nedeniyle vatandaşların evlerinde kalmasının ardından dağ keçileri ilçe yakınlarına kadar indi. Rehber ve fotoğrafçı Şevket Gültekin ilçeye inen dağ keçilerini görüntüledi. Gültekin'in dağ keçilerine seslenmesi gülümsetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber