Geri Dön

İkinci dalgaya geçit yok!

Sahada denetimlerini sürdüren İzmir Valisi Köşger, “Kentte vakalar artıyor, uyarılarımız da artacak. Kontrolsüz kalabalıkların olduğu asker uğurlamalarına kurallara uyulması beyan edilirse izin vereceğiz” dedi

İkinci dalgaya geçit yok!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Konak Belediye Başkanı Abdul Batur ve İl Sağlık Müdürü Mehmet Burak Öztop ile Karataş esnafını gezip koronavirüs denetimi yaptı. İzmir’de vaka sayılarının artış trendi olduğunu dile getiren Köşger, “Durum çok vahim olmamakla birlikte 1 ay öncesine göre daha kötü durumdayız” dedi. Bundan sonra denetimlerin daha da sıklaşacağını ve tedbirlerden taviz verilmemesini isteyen Köşger, şöyle konuştu:
Riski birlikte azaltalım
“Salgını önlemenin tek yolu, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymak. Bu aşamada durumu sıkı kontrol etmez ve kurallara uymazsak tekrar yaygınlaşma riski ortaya çıkabilir ve daha ağır yaptırımlar gerekebilir. Elbette hayat devam edecek, ekonomi çalışacak, çarklar dönecek, insanlar işine gücüne gidecek hatta plajına, sporuna da gidecek ancak bunlar, yeni normaldeki kurallara riayet edilip yapılacak.”
Askere gidenler dikkat!
Öte yandan Valilik tarafından 30 ilçe Kaymakamlığı’na gönderilen yazı gereğince, askerlik yükümlülerinden pandemi tedbirlerine riayet edeceğine dair taahhütname alınacak. Kontrolsüz kalabalıkların oluşmasına yol açabilecek her türlü uğurlama töreninin önüne geçilmesi istenirken asker uğurlamalarında yalnızca birinci dereceden akrabalar yer alabilecek.
Çeşme’de de koronavirüs tedbirlerine uymadıkları, toplum sağlığı için tehlike arz eden faaliyetlerin devamlılık gösterdiği belirlenen beş işletme, Çeşme İlçe Hıfzısıhha Kurulu’nun kararıyla 15 günlüğüne kapatıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber