Geri Dön
Egeİlk neşter trafiğe

İlk neşter trafiğe

AK Parti İzmir Büyükşehir Başkan adayı Nihat Zeybekci, İzmir’in avantajlı bir kent olduğunu kaydetti “Projelerimizle kente kaybettiği zamanı kazandıracağız” diye konuştu.

İlk neşter trafiğe

Mimar Mühendisler Grubu İzmir Şubesi üyeleriyle bir araya gelen AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, ilk müdahale edecekleri alanlardan birinin trafik problemi olacağını söyledi. Mimarlar ve Mühendisler Grubu üyelerinin davetlisi olarak katıldığı toplantıda konuşan Zeybekci hazırladıkları projelerin İzmir’i 21. yüzyıla hazırlayacağını kaydetti.
Kentte ilk müdahale edecekleri alanlardan birinin trafik sorunu olduğunu aktaran Zeybekci, “Köprülü kavşaklar, alternatif yollar, daha geniş alana yayılan raylı sistemlerle İzmir’in bu sorununu hızla çözeceğiz. Otopark problemini de kapalı ve açık otopark alanlarını 80 bin araçlık kapasiteye ulaştırarak gidereceğiz” dedi.

Platform kuruluyor

Kentsel dönüşümün önemli bir konu olduğunu belirten Zeybekci, İzmir Platformu’nu hayata geçireceklerini ifade etti.
Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nin meclis toplantısına da katılan Büyükşehir adayı, “Türkiye’nin en avantajlı kenti İzmir. Projelerimizle İzmir’in kaybettiği zamanı kazandıracağız” diye konuştu. Buca’da da AK Parti İlçe Teşkilatı üyeleri ve daha önce partide görev yapmış isimlerle buluşmasında coşkuyla karşılanan Nihat Zeybekci, “1 Nisan’da İzmir’e hizmet güneşi doğacak. Cezaevinin bulunduğu alan Buca’nın en güzel parkı haline gelecek” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler