Geri Dön
Ege‘İnciraltı’nı kurtaralım’

‘İnciraltı’nı kurtaralım’

‘İnciraltı’nı kurtaralım’

İnciraltı Gelişim Derneği Başkanı Tayfun Karabulut, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci’ye çağrıda bulundu. İnciraltı ve Bahçelerarası imar planlarının askı süreciyle birlikte, toprak sahiplerinin haklarını koruyacak ve yatırımcının önünü açacak bir kanun istediklerini dile getiren Karabulut, “Bölgemize imar planları yapılmalı ve bu kanunla korunaklı hale getirilmeli. İzmir, bölgeyi kazanmalı” diye konuştu.

Büyük potansiyel

5 milyon metrekarelik İnciraltı ve Bahçelerarası’nın bugün kamuya yararsız bir şekilde beklediğini belirten Karabulut, şöyle konuştu:

“2700 ailenin hak sahibi olduğu yerlerde bugün kentsel dönüşüm konuşulmuyor, çünkü burada yaşayanlar gecekondu yapmadı, yaptırtmadı. Ancak suların borlanması, buranın tarım yapılamaz hale gelmesi, arsa vergileri ve maddi olanaksızlıklar nedeniyle bazı komşularımız topraklarını satıp gitmek durumunda kaldı. 10 milyar dolarlık yabancı yatırım çekebilecek, 15 bin istihdam yaratabilecek ve 100 bin yeni turisti getirebilecek güzellikte olan bölge; planlama olmadığı için bugün nargile kafeler, düğün salonları ve mangalcılarla değerini her geçen gün yitiriyor. Artık, İnciraltı’nı kazanalım.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler