Geri Dön

‘İş dünyası, devlete destek olmalı’

‘İş dünyası, devlete destek olmalı’

MÜSTAKİL Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi’nin ekim ayı dost meclisi toplantısında, ‘Yeni ekonomik program ve 2019 beklentileri’ konuşuldu.

Açılış konuşmasını yapan MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, zorlu ekonomik süreci aşmak için hükümetin çıkardığı yasa ve sunduğu teşviler sunduğunu belirtti. İş insanlarına da büyük görev düştüğünü ifade eden Ülkü, “Birlik ve beraberlikle katma değeri yüksek ürünler üretmeye gayreti içinde olmalıyız. Bizlerin de desteğiyle ülkemiz bu sıkıntının üstesinden gelecek” diye konuştu.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan İstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kerem Alkin de, “Dünya bize diyor ki,’Senin sattığın mal çeşidi kaç adet? Çin gibi 23 bin değişik mal ile piyasaya çıkarsan senden 500 milyar dolar thalat yaparım’ Biz de, ‘6 bin küsür’ yanıtını veriyoruz. 6 bin çeşit mal ile yapabileceğimiz ihracat 180 milyar dolar. Bu rakamı artırmak istiyorsak üretebileceğimiz mal çeşidi en az 10 bin olmalı. Türkiye büyümek istiyorsa üretmiş olduğu mal adedini sürekli artırması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber